لینک های دسترسی

Breaking News

خوردن گوشت سگ در کوریای جنوبی منع می‌شود


یک مقام ارشد حزب حاکم کوریای جنوبی گفته است که با افزایش آگاهی از حقوق حیوانات، سیول تلاش می‌کند تا خوردن گوشت سگ را در آن کشور منع کند.

خوردن گوشت سگ در کوریای جنوبی نه تنها با انتقادات بین المللی به همراه بوده، بلکه مخالفت در داخل آن کشور نیز افزایش یافته است.

یو اوی دونگ، رییس پالیسی حزب بر سر اقتدار کوریای جنوبی در جلسه‌ای با مقامات آن کشور و فعالان حقوق حیوانات گفت:‌ "زمان آن فرا رسیده است تا از طریق تصویب یک قانون خاص،‌ به این مناقشهٔ اجتماعی و اختلافات در مورد مصرف گوشت سگ خاتمه داده شود."

یو اوی دونگ گفت که حکومت و حزب حاکم در سال روان طرحی را برای ممنوعیت خوردن گوشت سگ پیشکش خواهد کرد و افزود که با حمایت دو حزبی، انتظار می‌رود که پارلمان آن کشور این طرح را تصویب کند.

چانگ هوانگ کیون، وزیر زراعت کوریای جنوبی، در این جلسه گفت که حکومت آن کشور قصد دارد تا به سرعت ممنوعیت خوردن گوشت سگ را عملی کند و حد اکثر کمک ممکن را برای کسانی فراهم کند که در صنعت گوشت سگ مصروف کار و بار استند و به خاطر ممنوعیت مصرف گوشت سگ، مشاغل و کسب و کار شان را از دست می‌دهند.

کیم کیون هی، بانوی نخست کوریای جنوبی، مخالف مصرف گوشت سگ است و همراه با همسرش، یون سوک یول، رییس جمهور کوریای جنوبی، از سگ‌های ولگرد سرپرستی می‌کنند.

در گذشته طرح‌ها برای توقف مصرف گوشت سگ در کوریای جنوبی با شکست مواجه شده است، زیرا با اعتراض کسانی مواجه شد که در صنعت گوشت سگ مصروف کار و بار اند.

ممنوعیت پیشنهادی شامل یک مهلت سه ساله و فراهم‌آوری حمایت مالی برای کمک به افرادی است که در کار و بار گوشت سگ مصروف استند تا آنان در این مدت بتوانند در کسب و کار دیگر مصروف کار شوند.

مصرف گوشت سگ یک سنت قدیمی در شبه جزیره کوریا است، هرچند خوردن گوشت این حیوان در مقایسه به گذشته در این کشور کاهش یافته است.

گروه‌های حقوق حیوانات از ممنوعیت احتمالی مصرف گوشت سگ استقبال کرده اند.

بر اساس آماری که از سوی حکومت کوریای جنوبی ارایه شده است، مجموعاََ ۱۱۵۰ فارم پرورش سگ، ۳۴ کشتارگاه سگ، ۲۱۹ شرکت توزیع و حدود ۱۶۰۰ رستوران موجود است که گوشت سگ تهیه می‌کنند.

در یک سروی که سال گذشته توسط نهاد پژوهشی گلوپ انجام شد، ۶۴ درصد رای دهندگان این نظرسنجی مخالف خوردن گوشت سگ بودند. یافته‌های این سروی همچنین نشان می‌دهد که فقط هشت درصد افرادیکه در این سروی اشتراک کرده اند، در یک سال گذشته گوشت سگ خورده بودند؛ این رقم در سال ۲۰۱۵میلادی، ۲۷ در صد بود.

گروه

XS
SM
MD
LG