لینک های دسترسی

Breaking News

پنجمین دور مسابقات ورزشی ملی فول رزم در بامیان برگزار شد


مسابقات دو روزۀ رشتۀ "فول رزم" روز جمعه با حضور بیش از۲۰۰ ورزشکار دختر و پسر از ۲۱ ولایت کشور در پارک ملی بندامیر آغاز شد.

مسوولان فدراسیون فول رزم کشور می‌گویند که این مسابقات در دو بخش آزاد و حرفه‌ای راه‌اندازی شده است.

در این مسابقات رزمی دختران نیز حضور دارند که در نخستین روز آن دختران ورزشکار از ولایت‌های بلخ، هرات، قندهار و کابل با هم به رقابت پرداختند.

سید حسن علمدار، رییس فدراسیون فول رزم کشور می‌گوید یکی از اهداف این رقابت‌ها تشویق ورزش‌کاران، به‌ویژه دختران ورزشکار و رشد ورزش فول رزم در کشور است.

آقای علمدار اضافه کرد در این دور رقابت‌ها ورزشکاران برتر برای اشتراک در مسابقات بیرون مرزی انتخاب می‌شوند.

آقای علمدار، افزود که سال گذشته در دو مسابقۀ بیرون‌مرزی که بین ۲۱ کشور جهان در ایران برگزار شده بود، ورزش‌کاران افغانستان توانستند مقام‌های دوم و سوم را از آن خود کنند.

فاطمه ابراهیمی، که از ولایت ولایت بلخ در این رقابت‌ها اشتراک کرده است به صدای امریکا گفت: "حضور دختران در ولایات دور دست در این رشته سخت تر است. اما جای خوشبختی است که فامیل‌ها به دخترانشان اجازه می‌دهند دراین مسابقات اشتراک کنند."

سید اسحق هاشمی، آمر تربیت بدنی ولایت بامیان می‌گوید که امنیت، از دلایل مهمی است که مسوولان فدراسیون تصمیم گرفتند امسال بامیان از این مسابقات میزبانی کند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG