لینک های دسترسی

Breaking News

شکست تیم ملی کرکت افغانستان در برابر سریلانکا


کارشناسان دلیل عمدۀ باخت امروز تیم افغانستان را بیشتر اشتباهات در مهار توپ ها یا فیلدنگ عنوان کرده اند.

افغانستان نخست به میدان رفت و با از دست دادن ٧ بازیکن هدف ١٥۴ دوش را برای سریلانکا تعیین کرد.

اصغرستانکزی، کپتان تیم ملی توانست با کسب ٦٢ دوش نقش عمدۀ در تعیین این هدف بازی کند اما بازیکنان کرکت افغانستان نتوانستند از این هدف در برابر بتسمن های سریلانکا به خوبی دفاع کنند.

دیلشان، بازیکن کارکشتۀ ٣٩ سالۀ تیم سریلانکا توانست با کسب ٨٣ دوش، تیمش را بر سکوی قهرمانی بنشاند و لقب بهترین بازیکن رقابت را نیز از آن خود کرد. متیوز ٢١ و چندیمل ١٨دوش کسب کردند.

محمد نبی عیسی خیل، کپتان پیشین تیم ملی کرکت افغانستان و راشدخان هر یک در رقابت با سریلانکا به یک یک وکت دست یافتند حالانکه حمیدحسن، کریم صادق، دولت ځدران و سمیع الله شینواری نتوانستند هیچ بازیکن تیم سریلانکا را از میدان خارج سازند.

افغانستان آغاز خوبی در بیتنگ نداشت اما کارکردگی اصغرستانکزی به عنوان کپتان تیم ملی، بسیار مسوولانه بود و توانست برای تیم قدرتمندی چون سریلانکا که مدافع لقب قهرمانی این جام نیز می باشد، هدف خوبی را تعیین کند.

از جانب افغانستان، محمد شهزاد محمدی ٨ دوش کسب کرد، حالانکه نورعلی ځدران ۲۰، محمد نبی ٣، سمیع الله شینواری ٣١، شفیق الله شفق و دولت ځدران ۵ و نجیب الله ځدران توانست ۱۲ دوش کسب کنند.

انگیولو متیوز، کپتان تیم سریلانکا می گوید که آنان "باید این رقابت را می بردند" و تلاش کردند که بدون در نظر داشت اینکه کدام تیم در برابرشان قرار داشت، یک بازی مثبت را باید به نمایش می گذاشتند.

دیلشان نقش عمدۀ در پیروزی امروز سریلانکا در برابر افغانستان داشت
دیلشان نقش عمدۀ در پیروزی امروز سریلانکا در برابر افغانستان داشت

کارشناسان دلیل عمدۀ باخت امروز تیم افغانستان را بیشتر اشتباهات در مهار توپ ها یا فیلدنگ عنوان کرده اند. اما از سوی هم کارکردگی ملی پوشان کرکت افغانستان را در مقایسه با سابقه و تجربۀ سریلانکا توصیف کرده گفتند که تیم سریلانکا با احتیاط تمام هم در بخش بالنگ و هم در بخش بیتنگ به مصاف افغانستان رفت.

اصغرستانکزی، کپتان تیم ملی کرکت افغانستان گفت که در ابتدا نتوانستند مشارکت خوبی را شکل دهند اما هدف را که به سریلانکا تعیین کردند، به خاطر اشتباهات شان در فیلدنگ نتوانستند دفاع کنند.

متیوز، کپتان تیم سریلانکا گفت که تلاش می کنند در هر رقابت تصمیم جداگانۀ بگیرند و با تیم های گروه به نحوۀ ویژۀ رو به رو گردند.

برخی از کارشناسان سوال مطرح می کنند که هیأت گزینش تیم ملی کرکت، روی چه منظوری همان یازده نفری را که در رقابت با سکاتلند به پیروزی دست یافته بود، دوباره انتخاب نکرد.

کریم صادق، از جمله بازیکنان بود که امروز به میدان آمد و مانند گذشته، به گفتۀ کارشناسان نه در عرصۀ بیتنگ و نه هم در عرصۀ بالنگ توانست خارق العادگی ویژۀ نشان دهد.

صادق، پس از مواجه شدن به ۶ بال بدون اینکه دوشی کسب کند از میدان خارج شد و در بخش بالنگ، در دو اوور ۲۱ دوش داد.

رقابت بعدی تیم ملی کرکت افغانستان روز یکشنبه ۲۰ مارچ در برابر افریقای جنوبی خواهد بود. تیم های ملی آسترالیان و نیوزیلند و افریقای جنوبی – انگلستان روز جمعه به مصاف هم می روند.

تماشایی ترین رقابت دور گروهی، مصاف بین تیم های کرکت پاکستان و هند است که به روز شنبه برگزار می شود.

تاهنوز تیم پاکستان در هیچ رقابت جام جهانی، قادر به شکست تیم هند نشده و هر بار با طعم تلخ پیروزی هند مواجه بوده است.

XS
SM
MD
LG