لینک های دسترسی

Breaking News

حمله انتحاری در ایران، ۲۷ کشته برجا گذاشت


این حمله توسط موتر حامل مواد منفجره بر بس حامل اعضای سپاه پاسداران صورت گرفته است

انفجار انتحاری بر نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران سبب کشته شدن ۲۷ نفر و زخمی شدن ۱۳ نفر دیگر شده است.

سپاه پاسداران ایران وقوع این حمله را تایید کرده و گفته است که "تروریست‌های تکفیری و مزدوران سرویس‌های اطلاعاتی وابسته به نظام سلطه و استکبار" این حمله را انجام داده است.

ایرنا به نقل از قرارگاه نیروی زمینی سپاه گزارش داده است که حمله روز چهارشنبه توسط موتر مملو از مواد انفجاری بر بس حامل "مرزبانان شرقی" در مسیر شاهراه "خاش-زاهدان" صورت گرفته است.

وزارت خارجه افغانستان با انتشار یک اعلامیه وقوع این حمله را محکوم کرده و گفته است که نیاز است تا با تروریزم به شکل مشترک مبارزه صورت گیرد.

گروه تندرو سنی موسوم به "جیش‌العدل" با نشر پیامی در تلگرام، مسوولیت این حمله را دوش گرفته و گفته است که تمام سرنشینان بس حامل مرزبانان ایرانی کشته شده اند.

حکومت ایران گروه جیش العدل را که چندین بار دیگر نیز بر مرزبانان ایرانی حمله کرده و آنان را اسیر گرفته بود "گروه تروریستی" می‌خواند.

افزون بر تندروان جیش العدل، سیستان و بلوچستان در ایران گاهگاهی شاهد درگیری‌های خونین میان جدایی طلبان بلوچ و نیروهای ایرانی بوده است.

این ولایت که گذرگاه عمدۀ قاچاق مخدرات به درون ایران و بیرون از آن کشور است، شاهد برخوردهایی میان سربازان ایرانی و قاچاقبران نیز بوده است.

به تاریخ ۲۲ سپتمبر ۲۰۱۷ نیز در حمله‌ بر رسم و گذشت نظامیان ایران در شهر اهواز ایران که هم گروه داعش و هم گروه جدایی طلب الاهوازیه مسوولیت آن را به دوش گرفت کم از کم ۲۴ نفر کشته و ۶۰ نفر دیگر زخمی شد.

XS
SM
MD
LG