لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار انتحاری در چابهار ایران، دو کشته و ۴۰ زخمی


انفجار انتحاری در برابر در ورودی مرکز پولیس چابهار صورت گرفت

حملۀ انتحاری بر مرکز پولیس شهرک بندری چابهار ایران سبب کشته شدن دو نفر و زخمی شدن کم از کم ۴۰ نفر به شمول هشت زن و دو کودک دیگر شد.

خبرگزاری دولتی ایران از قول رحمدل بامری، سرپرست فرماندهی پولیس چابهار، گزارش داد که مهاجم انتحاری موتر حامل مواد منفجره را در برابر در ورودی مرکز پولیس منفجر ساخت.

مقام‌های صحی ایران گفته اند که وضعیت صحی شماری از زخمی شدگان این رویداد وخیم است.

تا کنون هیچ گروهی رسماً مسوولیت این رویداد را به دوش نگرفته است، اما خبرگزاری ایرنا بر بنیاد خبرهای تایید ناشده در شبکه های اجتماعی گزارش داده است که گروه تندرو "انصارالفرقان" مسوولیت این حمله را گرفته است.

انصارالفرقان گروه تندروی است که در ولایت سیستان و بلوچستان فعالیت دارد. این گروه یک سال پیش مسوولیت حمله بر لولۀ انتقال نفت را در ولایت خوزستان ایران به دوش گرفته بود.

بندر آبی چابهار که در حال تاسیس است، یکی از بنادر ایران است که ارزش خاص اقتصادی برای منطقه به ویژه افغانستان دارد.

موافقتنامۀ سه جانبۀ تجارتی چابهار در جوزای ۱۳۹۵ خورشیدی میان نماینده‌گان افغانستان، ایران و هند در حضور رهبران سه کشور در تهران امضا شد.

بندر چابهار آسیای مرکزی را از طریق افغانستان آسیای جنوبی وصل می‌کند که به گفتۀ مقام‌های افغان با آغاز کار این بندرگاه، تجارت در منطقه رنگ تازه به خود گرفته و وابستگی افغانستان از بندر کراچی و گوادر پاکستان کاهش خواهد یافت.

XS
SM
MD
LG