لینک های دسترسی

Breaking News

حمله انتحاری در مقابل مرکز اردوی ملی در ولسوالی نادعلی هلمند


مقام‌های امنیتی در ولایت هلمند می‌گویند که حوالی ساعت ۷:۰۰ صبح امروز یکشنبه یک حمله انتحاری در مقابل مرکز نیروهای اردوی ملی در ولسوالی نادعلی این ولایت، رخ داد که منجر به کشته شدن دو سرباز افغان و مجروح شدن چهار تن آنان شده است.

این انفجار انتحاری در مقابل لوای سوم کندک اول قول اردوی ۲۱۵ میوند رخ داده است.

عمر زواک، سخنگوی والی هلمند به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که فرد انتحاری با استفاده از موتر مازدا این حمله را انجام داده است.

آقای زواک افزود "در نزدیک چهارراهی شیرین جان در ولسوالی نادعلی در مقابل مرکز اردوی ملی با استفاده از موتر مازدا حمله انتحاری شد، بربنیاد معلومات اولیه از رویداد، خبر مجروح شدن چهار سرباز را دریافت کردیم".

صدای این انفجار، در فاصلۀ ۵۰ کیلومتری در شهر لشکرگاه نیز شنیده شده است.

از چند روز به این‌سو، عملیات مشترک نیروهای افغان در ساحه‌ای که انفجار رخ داد، جریان دارد.

مل پاسوال عبدالغفار ساپی، قومندان امنیه هلمند به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت، حمله انتحاری در محلی صورت گرفته که به تازگی از وجود مخالفان مسلح حکومت پاکسازی شده است.

او افزود "عملیات در منطقۀ پانچیر ولسوالی نادعلی جریان دارد در منطقه شیرین جان چهرانی، نیروهای افغان جابجا شدند که حمله انتحاری شد، معلومات ابتدایی ما اینست که دو تن در آن کشته و ۴ تن مجروح شده اند".

اما یک مقام امنیتی ولایت هلمند به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که در این رویداد ۸ سرباز کشته و ۱۱ تن مجروح شده اند.

طالبان مسؤولیت این حمله را به دوش گرفته اند.

قاری محمد یوسف، سخنگوی گروه طالبان با نشر خبرنامه‌ای ادعا کرده که در این حمله ۱۱۰ سرباز اردوی افغانستان کشته و مجروح شده و چهار وسایط زرهی نیز تخریب شده است.

ولسوالی نادعلی در ۵۰ کیلومتری شهر لشکرگاه واقع است و یکی از ولسوالی‌های ناامن هلمند می‌باشد.

XS
SM
MD
LG