لینک های دسترسی

Breaking News

حمله انتحاری در میدان شهر ۷ کشته برجا گذاشت


تصویر از آرشیف.

مقام‌های صحی ولایت میدان وردگ تائید می‌کنند که در حمله انتحاری در مقابل یک مرکز نظامی در میدان شهر، مرکز این ولایت، ۷ نفر کشته و ۳۰ تن زخمی شده اند.

حکمت‌الله درانی، سخنگوی پولیس میدان وردگ به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که حوالی ساعت ۸:۳۰ صبح امروز (۵ عقرب) حمله کننده انتحاری موتر همراه خویش را که مملو از مواد انفجاری بود در مقابل یک مرکز نظامی در مربوطات حوزه اول امنیتی میدان شهر منفجر کرد.

آقای درانی افزود که در این رویداد ۵ تن کشته و ۱۲ تن مجروح شده اند و قربانیان این رویداد کارمندان یک شرکت ملکی اند که موترهای پولیس واردو را ترمیم می‌کنند.

اما داکتر سالم اصغرخیل، رئیس صحت‌عامه ولایت میدان وردک به رادیوآشنا - صدای امریکا گفت که در حملۀ انتحاری صبح امروز، ۷ نفر کشته شده و ۳۰ تن زخمی شده اند.

آقای اصغرخیل افزود که تمام قربانیان این رویداد منسوبین پولیس اند و درمیان قربانیان و مجروحان این حمله، دو پولیس زن نیز شامل اند.

رئیس صحت‌عامه میدان وردک وضعیت شماری از مجروحین را وخیم خواند و گفت که تمام زخمی‌ها جهت تداوی بیشتر به کابل منتقل شده اند.

به گفته مقام‌ها، هدف مهاجم، موتر شاگردان ترمیم‌گاه وسایط پولیس بود.

طالبان با نشر خبرنامه‌ای مسؤولیت این رویداد را به دوش گرفته اند.

ربوده شدن ۱۲ مسافر در دایکندی:

غلام سخی غفوری، فرمانده پولیس دایکندی، به رادیوآشنا ـ صدای امریکا گفت که روز جمعه (۴عقرب)، دوازده تن از باشندگان ولسوالی کجران در نوار مرزی دایکندی و قندهار از سوی طالبان اسیر گرفته شدند.

آقای غفوری افزود که بربنیاد معلومات آنان، افراد اسیر تحت شکنحه نیستند و برای رهایی آنان، مسؤولان محلی دایکندی از طریق متنفذین و بزرگان ولسوالی کجران با طالبان وارد گفتگو شده اند.

این مقام امنیتی ابراز امیدواری کرد که تا فردا اسیر شدگان از چنگ طالبان آزاد گردند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG