لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان مسوولیت حملۀ انتحاری هلمند را بر عهده گرفت


پیش از این نیز بارها مخالفان مسلح نیروهای اردوی ملی را در هلمند هدف حمله قرار داده اند.

گروه طالبان روز شنبه مسوولیت حملۀ انتحاری را در ولسوالی نادعلی ولایت هلمند به دوش گرفت که در نتیجۀ آن شش نفر به شمول چهار غیر نظامی کشته شد.

مقام‌های امنیتی ولایت هلمند می‌گویند که حوالی ساعت ۸:۳۰ صبح شنبه حمله انتحاری با استفاده از موتر بم در منطقه "لوی باغ" ولسوالی نادعلی این ولایت رخ داد.

این مقام‌های می‌افزایند که در این انفجار انتحاری، ۶ تن شامل چهار فرد ملکی و دو سرباز اردوی ملکی کشته و ۸ تن شامل پنج فرد ملکی و سه سرباز اردوی ملی مجروح شده اند.

تورنجنرال ولی محمد احمدزی، قومندان قول اردوی ۲۱۵ میوند، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت، فرد انتحاری می‌خواست که قرارگاه بزرگ نیروهای اردوی ملی را در منطقه لوی باغ ولسوالی نادعلی هدف قرار دهد، اما به گفته جنرال احمدزی جلو آن گرفته شد.

جنرال احمدزی گفت "حمله کننده انتحاری با استفاده از موتر لاری {نوع} مازدا که مملو از مواد انفجاری بود، می‌خواست داخل قرارگاه شود که در قراول از سوی نیروهای ما بر وی تیراندازی شد و در همین حال انفجار رخ داد، به افراد ملکی که از ساحه می‌گذشتند نیز تلفات وارد شده که شش تن کشته و هشت تن مجروح شده اند".

جنرال احمدزی افزود که مجروحین این رویداد از سوی نیروهای اردوی ملی به شفاخانه منتقل شده اند و وضعیت صحی برخی از آنان، نگران کننده است.

از سه هفته به این‌سو در ولایت هلمند عملیات نظامی علیه مخالفان مسلح آغاز شده است که در ولسوالی‌های نادعلی و گرمسیر ادامه دارد.

در همین حال مقام‌های نظامی افغان می‌گویند، حملات هوایی را نیز بر علیه مخالفان مسلح افزایش داده اند که در نتیجه آن تعدادی زیاد مسیرهای رفت و آمد مخالفان مسلح در شمال و جنوب هلمند مسدود شده است.

انفجار در جلال آباد

مقام‌های محلی در ولایت ننگرهار می‌گویند که در نزدیک غرفه‌ای ترافیک شهر جلال آباد یک انفجار رخ داد که در نتیجۀ آن ۱۲ تن شامل دو ترافیک مجروح شدند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که در نزدیک غرفه‌ای ترافیک ماین جابجا شده بود که در اثر انفجار آن ۱۲ تن شامل تعدادی از کودکان و دو ترافیک زخمی شدند.

به گفته آقای خوگیانی، وضعیت دو تن از مجروحین نگران کننده است.

تا اکنون گروهی مسؤولیت این انفجار را به دوش نگرفته است.

XS
SM
MD
LG