لینک های دسترسی

Breaking News

وقوع یک حمله انتحاری در داخل یک خانه در مرکز ولایت غور


مقام های محلی ولایت غور می گویند اعضای یک فامیل قربانیان آن بوده اند.

مقام های محلی ولایت غور می گویند یک حمله انتحاری ظهر روز جمعه در مرکز شهر فیروزکوه ؛ جان یک دختر شش ساله را گرفت و پنج عضو دیگر این فامیل را زخمی نمود.

عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور می گوید این حمله انتحاری ساعت۱۲:۳۰ ظهر روز جمعه در منطقه "جَرسِیپور" در شهر فیروزکوه مرکز این ولایت بوقوع پیوسته است.

آقای خطیبی می گوید این حمله انتحاری در داخل یک خانه شخصی بوقوع پیوسته است که اعضای یک فامیل قربانیان آن بوده اند.

سخنگوی والی غور می گوید جسد فرد انتحار کننده نیز در ساحه موجود است اما تا بحال مشخص نیست که هدف انتحار کننده چه بوده است.

اما غلام مصطفی محسنی قوماندان امنیه ولایت غور می گوید هنوز مشخص نیست که یک حادثه انفجاری یا انتحاری بوده است.

آقای محسنی می گوید این احتمال وجود دارد که در این خانه واسکت های انتحاری نگهداری میشده و هنگام پوشیدن آن ، انفجار کرده باشد.

قوماندان امنیه ولایت غور می گوید خانه ای که در آن انفجار بوقوع پیوسته است مربوط مولوی عبدالرحمن یکی از افراد معاون والی نام نهاد طالبان در غور است .

این مقام امنیتی ولایت غور می گوید تحقیقات نیروهای امنیتی برای شناسایی فرد انتحار کننده و هدفش در این ولایت آغاز شده است.

از سوی دیگر داکتر جمعه گل یعقوبی رئیس شفاخانه ولایتی غور نیز می گوید در این حادثه یک دختر شش ساله کشته و پنج تن دیگر بشمول یک دختر ۱۴ ساله ، یک پسر ۱۲ ساله ، یک خانم و دو مرد زخمی شده اند.

داکتر یعقوبی می گوید وضعیت پسر خردسال که در بین زخمیان این رویداد است وخیم میباشد.

تا بحال فرد و یا گروهی مسوولیت این حمله انتحاری را بعهده نگرفته است.

همزمان در ولایت فراه گروه طالبان با حمله بر یک پوسته امنیتی قوای افغان ، ۳ سرباز پولیس را کشتند.

مقام های محلی ولایت فراه می گویند این اتفاق حوالی ساعت ۵ صبح روز جمعه در منطقه "جنجالک" شاهراه هرات – قندهار در مرز میان ولسوالی های گلستان و بالابلوک بوقوع پیوسته است.

ناصر مهری سخنگوی والی فراه می گوید طالبان مسلح با حمله گروهی بر یک پوسته سربازان پولیس ملی ؛ قصد سقوط آنرا داشتند که با مقابله سربازان افغان روبرو شدند.

آقای مهری می گوید در این درگیری ۳ سرباز پولیس ملی کشته و یک تن دیگر زخمی شده است.

گل بهار مجاهد آمر امنیت قوماندانی امنیه ولایت فراه نیز می گوید بعد از اطلاع از حمله طالبان ؛ سربازان کمکی پولیس را به این منطقه اعزام کرده اند که تلفات سنگین بر طالبان مسلح نیز وارد نموده اند.

گروه طالبان تا بحال در این مورد ابراز نظری نکرده است .

XS
SM
MD
LG