لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ انتحاری در کابل سه کشته برجاگذاشت


دو منسوب پولیس افغان نیز در این حمله کشته شد

انفجار انتحاری در نزدیکی ستدیوم بین المللی کرکت کابل سبب کشته شدن سه نفر شد.

خبرگزاری رویترز از قول نجیب دانش سرپرست سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان گزارش داده است که کشته شدگان شامل دو پولیس و یک غیرنظامی بوده و پنج نفر دیگر در این رویداد زخمی شده است.

اما محمد سلیم رسولی یک مقام وزارت صحت عامۀ افغانستان به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفته است که ۱۲ زخمی به شمول دو کودک از محل این رویداد به شفاخانه های کابل منتقل شده است.

حمله در نزدیکی میدان‌های ورزشی فوتبال و کرکت افغانستان درست در زمانی به وقوع پیوست که رقابت های فوتبال "لیگ برتر افغانستان" و مسابقات کرکت "شپگیزه" جریان داشت.

سخنگوی پولیس کابل به صدای امریکا گفت که مهاجم انتحاری پیاده بود و زمانیکه از سوی پولیس شناسایی می شود، واسکت انتحاری خود را منفجر می کند.

بصیر مجاهد گفت که به خاطر تامین امنیت ستدیوم بین المللی کرکت کابل در جریان رقابت‌های شپگیزه سه کمر بند امنیتی در اطراف این محل ایجاد شده است و به گفتۀ وی حمله در کمربند اول و دور از محل برگزاری رقابت های ورزشی صورت گرفت.

خبرگزاری اعماق، شاخۀ رسانه‌ای گروه دولت اسلامی یا داعش، گزارش داده است که این حمله را یک عضو آن گروه انجام داده است.

مسابقۀ کرکت که در زمان انفجار جریان داشت برای حدود ۲۰ دقیقه مختل شد و سپس از سر گرفته شد.

سفارت ایالات متحده در کابل با نشر اعلامیه‌ای این حمله را به شدت محکوم کرده و از تعهد امریکا برای همکاری با حکومت و مردم افغانستان در امر مبارزه با دهشت افگنی اطمینان داده است.

  • 16x9 Image

    نجیب الله احمدیار - واشنگتن

    نجیب الله احمدیار کار با رسانه ها را در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز کرد و از سال ۲۰۰۹ به اینسو در بخش دری صدای امریکا به صفت ویراستار، نویسنده و مجری برنامه های رادیویی و تلویزیونی کار می کند. 

XS
SM
MD
LG