لینک های دسترسی

Breaking News

داعش مسوولیت حملۀ کابل را به دوش گرفت


کارمندان اطفائیه کابل حین پاک کاری محل حملۀ داعش در منطقۀ خیرخانه

به گفتۀ پولیس کابل گفته است که در حملۀ انتحاری پس از چاشت پنجشنبه که در مربوطات حوزه چهارم امنیتی پولیس به وقوع پیوست، حد اقل ۱۰ نفر به شمول هفت پولیس کشته شد.

بصیر احمد مجاهد، سخنگوی پولیس کابل، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت، یک مهاجم پیادۀ انتحاری که می‌خواست بر محفل هواداران عطامحمد نور، والی بخ در هوتلی موسوم به "قصر نوین" حمله کند؛ قبل از داخل‌شدن در پوستۀ اولی پولیس شناسایی شد و مواد همراهش را منفجر ساخت.

آقای مجاهد گفت، در این حملۀ انتحاری، هفت پولیس به شمول قوماندان تولی حوزه چهارم امنیتی کشته و هفت پولیس دیگر زخمی شدند.

به گفتۀ وی، دو فرد ملکی نیز در این حمله جان باخته و سه تن دیگر زخم برداشته اند.

در این حال، اسماعیل کاووسی، رئیس نشرات وزارت صحت عامۀ افغانستان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت، بر اساس آمار ابتدایی، کابل آمبولانس تا حال دو کشته و پنج زخمی را از محل رویداد به شفاخانه‌ها منتقل کرده است.

هواداران عطامحمد نور؛ والی بلخ و رئیس اجرائیه حزب جمعیت، برای تقدیر از کارکردهای وی، امروز در این هوتل، واقع در ساحۀ لب جر خیرخانه تجمع کرده بودند.

واکنش والی بلخ

پس از حملۀ مرگبار روز پنجشنبه، عطا محمد نور، والی بلخ در یک پیام فیسبوک اش ضمن محکومیت حمله "برخی حلقات داخل حکومت افغانستان" در این رویداد متهم کرد.

آقای نور در صفحۀ فیسوک خود نوشته است که "حلقات معین در درون نظام، تاب دیدن لحظه یی از خوشی مردم ما را نیاوردند ‌و در ادامه توطیه های پیشین علیه جنبش رستاخیز، مراسم خاکسپاری سالم ایزدیارشهید و جنبش روشنایی، این مراسم را نیز هدف قرار دادند که سوگمندانه شماری از عزیزان ما مشمول شرکت کنندگان مراسم و نیروی های امنیتی شهید و‌مجروح شده اند".

XS
SM
MD
LG