لینک های دسترسی

Breaking News

حمله انتحاری بر کندک پولیس سرحدی در هلمند


یک انتحارکننده با استفاده از موتر بم، حوالی ساعت ۹ صبح روز جمعه، در منطقه بولان شهر لشکرگاه ولایت هلمند، نزدیک ساختمان کندک پولیس سرحدی، خود را منفجر ساخت.

سمنوال ظاهرگل مقبل، قومندان لوای سرحدی پولیس در ولایت هلمند به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت فرد انتحارکننده با استفاده از موتر نوع مازدا در نزدیک ساختمان کندک دوم پولیس سرحدی خود را منفجر ساخت.

او، افزود که در این رویداد ۲ پولیس سرحدی کشته و ۸ دیگر مجروح شده اند که وضعیت صحی سه تن از زخمیان نگران کننده است.

سمنوال مقبل، گفت"یک موتر کوچک باربری مازدا که مملو از مواد انفجاری بود، بر مرکز کندک دوم سربازان ما حمله کرد، تلفات زیاد نداریم دو نفر ما کشته شده او هشت تن زخمي شده اند. این کندک در یک ساختمان خامه بود و ما می‌خواستیم که امروز از این منطقه به منطقه دیگر برویم".

در همین حال، یک منبع امنیتی به شرط افشا نشدن هویتش، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت، وضعیت صحی شماری از زخمیان وخیم است و برای مداوا به شفاخانۀ ایمرجنسی شهرلشکرگاه منتقل شده اند.

گروه طالبان مسؤولیت این رویداد را به دوش گرفته است.

قاری یوسف احمدی، یکی از سخنگویان گروه طالبان، با ارسال پیام به رسانه‌ها، گفته است این حمله سبب ویرانی یک مرکز پولیس و تلفات زیاد پولیس سرحدی شده است.

از دوماه به این‌سو عملیات نظامی نیروهای طرفدار دولت افغانستان بر علیه مخالفان مسلح دولت در ولسوالی‌های مارجه، نادعلی، گرشک و ناوی ولایت هلمند جریان دارد.

عبدالسلام افغان، سخنگوی پولیس ولایت هلمند به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت، حملات هوایی و زمینی نیروهای افغان تلفات سنگینی به مخالفان مسلح وارد کرده و مناطقی زیادی از وجود آنان پاکسازی شده است.

XS
SM
MD
LG