لینک های دسترسی

Breaking News

دست کم ۳۰ کشته در حمله بر کاروان پولیس در کابل


این حمله در منطقۀ قلعۀ حیدرخان کمپنی از مربوطات حوزۀ پنجم شهر کابل حوالی ساعت یازده قبل از ظهر امروز زمانی به وقوع پیوست .

این حمله در منطقۀ قلعۀ حیدرخان کمپنی از مربوطات حوزۀ پنجم شهر کابل حوالی ساعت یازده قبل از ظهر پنجشنبه زمانی به وقوع پیوست که مهاجمین، موتر مملو از مواد انفجاری را در مقابل کاروان محصلین اکادمی پولیس میدان‌وردک منفجر ساخت.

وزارت داخله افغانستان گفته است که در این رویداد سی محصل اکادمی پولیس کشته شد و ۵۸ تن دیگر جراحت برداشته است.

گفته می‌شود که حدود ۵۰۰ محصل اکادمی پولیس میدان‌وردک برای سپری کردن رخصتی‌های عید فطر به سوی کابل می‌آمدند، که هدف حمله قرار گرفتند.

حاجی محمدموسی رحمتی ولسوال پغمان به صدای امریکا گفت "وقتی به محل واقعه رفتم، اضافه‌تر از سی نفر شهید شده و تعداد زخمی‌ها معلوم نیست چون به شفاخانه‌ها منتقل شده اند، در آن زمان حساب هم نمی‌شود".

به گفتۀ ولسوال پغمان، یک زن و کودک، سه تا چهار پیرمرد نیز شامل کشته‌های این حمله اند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان این حمله را جنایت علیه بشریت خوانده است. بر اساس خبرنامه ریاست جمهوری، آقای غنی به وزارت داخله دستور داده تا چگونگی تصمیم انتقال فارغان مرکز تعلیمی پولیس میدان‌وردک را بررسی کند، تا هر گونه سهل‌انگاری مورد پیگرد قرار گیرد.

رئیس جمهور افغانستان این عمل طالبان را نشانه شکست آنان را در میدان نبرد دانسته است.

خبرنگاران صدای امریکا از محل می‌گویند که پولیس اطراف ساحه رویداد را مسدود کرده است.

خبرنگاران ما می‌گویند با گذشت حدود سه ساعت از رویداد، هنوز سه بس پولیس که هدف قرار گرفته بود هنوز در محل باقی مانده اند.

ذبیح‌الله مجاهد یک سخنگوی طالبان با نشر اعلامیه‌ای مسؤولیت این حملات را به دوش گرفته و ادعا کرده است که این حمله توسط دو مهاجم انتحاری که یکی باشندۀ هرات و دیگری از هلمند بوده اند؛ انجام شد.

XS
SM
MD
LG