لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ انتحاری در کابل شش کشته برجاگذاشت


این حمله در نزدیکی یکی از دفاتر امنیت ملی افغانستان صورت گرفت

وزارت داخلۀ افغانستان گفته است که حوالی ساعت هشت صبح امروز دوشنبه، مهاجم انتحاری در نزدیکی یکی از ساختمان‌های مربوط به امنیت ملی واقع در مربوطات حوزه نهم، مواد همراهش را منفجر ساخت که در نتیجه شش تن کشته و پنج زخمی به جا گذاشت.

نجیب دانش، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت، یک مهاجم جوان، مواد همراهش را در جادۀ شش درک کابل، منفجر ساخت که تلفاتی را به افراد ملکی وارد ساخت.

آقای دانش گفت "متأسفانه راپوری که ما از مراکز صحی داریم، شش تن شهید استند و سه تن زخمی به شفاخانه منتقل شده اند".

به گفتۀ وی، تمام قربانیان این حمله، افراد ملکی اند.

اما، نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان، شمار زخمیان را پنج تن گفت و افزود که در بین کشته‌شدگان، دو منسوب امنیتی نیز شامل اند.

محمداسماعیل کاووسی، رئیس نشرات وزارت صحت عامۀ افغانستان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت، از شش درک محل رویداد، شش جسد و یک زخمی توسط کابل آمبولانس به شفاخانه‌ منتقل گردیده است.

عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه افغانستان که پس از انجام حمله، در جلسۀ شورای وزیران صحبت می‌کرد، گفت که در این رویداد یک سرباز اردو و یک پولیس جان باخته اند.

آقای عبدالله، با نکوهش این حمله، با خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی کرد.

رئیس جمهور غنی، نیز این حمله را در اعلامیه‌ای محکوم کرده است. در اعلامیۀ ارگ آمده است که "دشمنان" صلح و ثبات هیچ‌گاه نمی‌توانند با انجام این گونه حملات، به اهداف شان برسند؛ بلکه با گذشت هر روز نفرت مردم از آنان بیشتر می‌شود.

این حمله در ساحۀ شش درک شهر کابل که نسبت به سایر مناطق، تحت نظارت اداره‌های امنیتی قرار دارد، انجام شده است.

تا اکنون کسی مسؤولیت این حمله را به دوش نگرفته است.

XS
SM
MD
LG