لینک های دسترسی

Breaking News

داعش مسوولیت حملۀ انتحاری ننگرهار را گرفت


عکس، آرشیف

گروه دولت اسلامی یا داعش مسوولیت حملۀ انتحاری در شهر جلال آباد ولایت ننگرهار را به دوش گرفت که در آن مولوی عبدالظاهر حقانی، رئیس ارشاد، حج و اوقاف آن ولایت کشته شد.

خبرگزاری اعماق، شاخۀ رسانه‌ای گروه دولت اسلامی یا داعش، گزارش داده است که مهاجم داعش این حمله را انجام داده است.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که مهاجم انتحاری پیاده رو، مواد همراهش را در نزدیکی موتر حامل مولوی حقانی منفجر کرد.

آقای خوگیانی گفت که در نتیجۀ این حمله که حوالی ساعت ۳:۱۰ پس از چاشت در مربوطات حوزۀ اول شهر جلال‌آباد به وقوع پیوست، به شمول مولوی حقانی دو نفر کشته و ۱۱ نفر دیگر زخمی شده اند.

کارمندان صحی در ولایت ننگرهار گفته اند که همه قربانیان این رویداد غیرنظامیان اند. داکتران مؤظف در شفاخانه مرکزی جلال آباد ارقام تلفات را تایید و وضعیت زخمی شدگان را قناعت بخش توصیف کرده اند.

شاهدان رویداد می‌گویند، مهاجم زمانی حمله را انجام داد که موتر حامل رئیس ارشاد، حج و اوقاف ننگرهار از دفتر کارش بیرون می‌شد.

آقای حقانی یکی از منتقدان سرسخت طالبان و داعش بود و بار بار گفته بود که جهاد بر ضد این گروه‌ها بر هر مسلمان واجب است.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، این حمله را محکوم کرده و از آقای حقانی به عنوان "عالم دین" و شخصی یاد کرده است که با جرات و صراحت تمام فعالیت های تروریستی را حرام و خلاف احکام دین اسلام دانسته بود.

XS
SM
MD
LG