لینک های دسترسی

Breaking News

همه‌گیری کروناویروس و افزایش آمار خودکشی در میان نظامیان امریکایی


جیمز مک‌کانویل، لوی درستیز اردوی ایالات متحده گفته است که آمار خودکشی میان نظامیان امریکایی افزایش یافته است و به گفتۀ وی این وضعیت ارتباط مستقیم با همه‌گیری کروناویروس دارد.

آقای مک‌کانویل روز سه شنبه ۱۳ اکتوبر (۲۲ میزان) به خبرنگاران در مقر وزارت دفاع ایالات متحده گفت: "در مورد تاثیرات صحی سلوکی کووید بر سربازان مان بسیار نگرانم...شماری از دانشمندان گفته اند که قادر به تشخیص ارتباط میان کووید و خودکشی نبوده اند، اما من استدلال می‌کنم، کم از کم برداشت من این است، که [کووید۱۹] تاثیر دارد، زیرا ارتباط مردم را قطع کرده است."

مسوولان اردوی ایالات متحده ابراز نگرانی کرده اند که خودکشی در بین نظامیان این کشور از ماه مارچ به اینسو افزایش یافته است. پس از شیوع همه‌گیری کروناویروس در ایالات متحده محدودیت‌ها بر گشت و گزار وضع شد و وزارت دفاع این کشور سفربری و سوق و اعزام قوا را محدود کرد.

خبرگزاری اسوشیتدپرس ماه گذشته گزارش داد که آمار خودکشی نظامیان امریکایی در مقایسه با سال ۲۰۱۹ حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است. بر اساس آمار این گزارش از آغاز سال روان تا ۳۱ اگست ۱۱۴ نظامی امریکایی خودکشی کرده اند، حالانکه سال گذشته در عین محدودۀ زمانی ۸۸ نظامی خودکشی کرده بودند.

با آنکه پیش از این مسوولان وزارت دفاع امریکا ارتباط دادن آمار خودکشی نظامیان را با همه‎گیری کروناویروس پیش از وقت خوانده بودند، آقای مک‌کانویل گفت که با نگاه به گزارش‌ها در مورد نظامیانی که خودکشی کرده‌اند، می‌توان استنباط کرد که تاثیرات ناشی از همه‌گیری مثل تیره شدن روابط خانوادگی، حس عدم تعلق و باردوش بودن سبب این کار شده است.

مرکز کنترول و وقایۀ امراض ایالات متحده ماه گذشته گزارش داد که در جریان همه‌گیری کروناویروس مشکلات روانی به گونۀ چشمگیر افزایش یافته است که این وضعیت سبب افزایش سوء استفادۀ دوایی و خودکشی شده است.

XS
SM
MD
LG