لینک های دسترسی

Breaking News

پاکسازی آخرین پایگاه داعش در شرق سوریه


قریه ال باغوز در شرق سوریه

نیروهای امریکایی می گویند افراد ملکی که در آخرین پایگاه داعش در شرق سوریه باقیمانده بودند از منطقه تخلیه شده اند و آنجا از وجود شورشیان داعش در ادامه پیروزی در سایر مناطق سوریه و عراق، پاکسازی شده است.

این در حالیست که رئیس جمهور ترمپ اعلام نمود که به یک زن مسلمان امریکایی که همسر یک عضو داعش بود، اجازه برگشت به امریکا داده نخواهد شد.

روز پنجشنبه منابع عراقی اعلام کردند که قوای دموکراتیک سوریه آخرین پایگاه داعش را پاکسازی کردند و یکصد و پنجاه شورشی را به مقامات آن کشور سپرده اند.

قریه ال باغوز درسرحد عراق آخرین پایگاه گروه داعش در نزدیک دره فرات بود که داعش بعد از یک سلسله شکست ها در سالیان دو هزار و هفده در عراق و سوریه، تحت تسلط داشت.

مصطفی بالی، مسول رسانه های قوای دموکراتیک سوریه در رابطه به آزادی گروگان ها گفت" ما موفق شدیم و بیشتر از دو هزار فرد ملکی را که گروگان گرفته شده بودند، از منطقه بغوزالباغوز ازاد ساختیم. اما تا کنون هزاران فرد ملکی دیگر در منطقه مانده اند. قوای خاص ما تلاش دارند تا طی چند روز آینده آنها را نیز آزاد سازند. دهشت افگنان فقط دو انتخاب دارند یا خود را تسلیم کنند یا تا ختم بجنگند."

از جانب دیگر جیمز جفری نماینده جدید ایالات متحده برای ائتلاف ضد داعش که ماه گذشته تعین شد به اربیل پایتخت کردستان سفر کرد و با مسعود بارزان، رهبر کرد ها ملاقات نمود وآماده گی ها برای خروج نیروهای امریکایی از منطقه و وضعیت عراق و سوریه را مورد بحث قرار دادند.

syria
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

درین میان یک مقام استخباراتی امریکا در افغانستان گفته است که گروه داعش به تهدید بزرگی تبدیل شده است و این گروه در تلاش کسب قابلیت برای اجرای حملات مستقیم به ایالات متحده امریکا از خاک افغانستان است.

XS
SM
MD
LG