لینک های دسترسی

Breaking News

اسد: تنها به خواست مردم سوریه از قدرت کنار می روم


اسد گفته است که واحدهای نظامی از ایران به سوریه اعزام نشده اند

رئیس جمهور سوریه گفته است که تنها اگر مردم سوریه خواسته باشند، از قدرت کنار خواهد رفت. او در مصاحبه با رسانه های روسیه گفته است که تحت فشار قدرتهای غربی از قدرت کناره گیری نمی کند.

رئیس جمهور اسد گفته است همانگونه که رئیس جمهور با آرای مردم از طریق انتخابات به قدرت می رسد، در صورت کناره گیری از قدرت نیز باید مردم چنین تقاضا کنند، نه اینکه به گفتۀ وی ایالات متحده، شورای امنیت ملل متحد یا کنفرانس ژنیو چنین تصمیمی را بگیرند.

رئیس جمهور سوریه گفته است که کمک ایران که تکنالوژی نظامی را به حکومت سوریه فراهم کرده است، برای مبارزه بر ضد دهشت افگنی در سوریه حیاتی بوده است.

گزارش هایی از اعزام جنگجویان شیعه از ایران به سوریه برای حمایت از رژیم اسد نشر شده است، اما به گفتۀ آقای اسد، ایران واحدهای نظامی را به دمشق اعزام نکرده است.

رئیس جمهور سوریه همچنان گفته است که ائتلاف به رهبری ایالات متحدۀ امریکا تا کنون قادر نشده است که جلو گسترش جنگجویان گروه دولت اسلامی را در منطقه بگیرد.

پس از آغاز جنگ داخلی در سوریه در سال ۲۰۱۱،قدرتهای غربی همواره خواستار کناره گیری اسد از قدرت برای پایان جنگ در آن کشور بوده اند.

در این میان روسیه همواره تاکید کرده است که کناره گیری اسد نباید پیش شرطی برای حل بحران سوریه باشد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه تعهد کرد که به حمایت نظامی با حکومت اسد ادامه خواهد داد. پیشتر از آن واشنگتن از موجودیت تجهیزات پیشرفتۀ روسی در خطوط نبرد در سوریه هشدار داده بود.

جنگ چهار سال گذشته در سوریه جان بیش از ۲۴۰ هزار سوری عمدتاً غیرنظامی را گرفته و میلیونها شهروند آن کشور را بیجا کرده است.

XS
SM
MD
LG