لینک های دسترسی

Breaking News

آغاز عملیات نیرو های زمینی ترکیه در شهر سرحدی سوریه


ترکیه میگوید که به زودی عملیات زمینی را در منطقه عفرین در سوریه آغاز خواهد کرد تا با آنچه تهدیدات علیه ترکیه از ان منطقه محسوب میشود برخورد کند. این نظریات از جانب صدراعظم ترکیه در حالی اعلام شد که تانک های اردوی ترکیه در نزدیک آن منطقه مستقر شده اند.

از جانب دیگر گروه های محلی کــُرد که در مبارزه علیه داعش، متحدین امریکا محسوب میشوند، میگویند که جامعۀ جهانی باید مانع عملیات نظامی ترکیه در مناطق آنان شوند.

تانک های اردوی ترکیه، امروز یکشنبه، در نزدیک سرحد ترکیه و سوریه به شلیک بر منطقه عفرین در شمال سوریه آغاز کردند که این تهاجم بخشی از ماموریت ترکیه در منطقه کرد نشین سوریه بشمار میرود.

این عملیات، که بنام شاخه زیتون نامیده شده است، در حالی اتفاق می افتد که رهبران ترکیه تهدیدات جدی را کرده بودند. بن علی یلدرم، صدراعظم ترکیه بروز شنبه اعلام کرد که نیرو های زمینی ترکیه داخل این منطقه خواهند شد.

آقای یلدرم افزود: "با درنظرداشت انکشافات، نیرو های زمینی فعالیت های لازم را انجام خواهند داد. به اضافه اردوی ترکیه، برخی شاملین در اردوی آزاد سوریه نیز در این عملیات سهم گرفته اند."

منطقه عفرین توسط ملیشه های کرد سوری که بنام گروه های حفاظت مردمی نامیده شده است، کنترول میشود، و این ملیشه ها از جانب ترکیه به منزله شورشیان کرد در جنوب شرق محسوب میشوند.

رسانه اندلو اجنسی، که تحت کنترول حکومت است اعلام کرد که نیرو های سوری به حمایت ترکیه به این منطقه داخل شدند ولی جزئیات را ارائه نکرد.

طبق نظریات صدراعظم ترکیه، هدف ترکیه ایجاد یک منطقه به وسعت سی کیلومتر در شمال سوریه و ولایت عفرین طی این عملیات ذکر شده است که بنام ساحه امن نامیده شده است.

از جانب دیگر، اردوی ترکیه تائید کرد که عملیات زمینی را در منطقه اغاز کرده است. کرد های این ولایت، واکنش متفاوتی را به تصمیم حضور زمینی ترکیه در ان منطقه دارند.

وزارت خارجه ایالات متحده از آنقره خواسته بود تا مبارزۀ خود را بر پیکارجویان گروه تروریستی داعش متمرکز کرده و از اقدام نظامی علیه کردها در عفرین خودداری کند.

XS
SM
MD
LG