لینک های دسترسی

Breaking News

حکومت اسد از مهاجران سوری خواست به کشورشان برگردند


مهاجران سوری در کشور های همسایۀ سوریه از هفت سال به اینسو با مشکلات مدیدی زندگی می کنند.
مهاجران سوری در کشور های همسایۀ سوریه از هفت سال به اینسو با مشکلات مدیدی زندگی می کنند.

حکومت سوریه روز سه شنبه گفت که قسمت اعظم مناطق تحت کنترول "دهشت افگنان" پاکسازی شده و از مهاجران سوری خواست به کشور شان برگردند.

این فراخوان نادر از جانب حکومت بشارالاسد، نشاندهندۀ اعتماد رو به افزایش دمشق پس از بیش از هفت سال جنگ در آن کشور می باشد.

درحالیکه مقامات سوری حین صحبت در تلویزیون و مصاحبه ها، از سوری های مهاجر می خواهند دوباره به کشور شان برگردند، اما این نخستین بار است که رسماً در رسانۀ دولتی فراخوان برگشت مهاجران صورت می گیرد.

حکومت سوریه با حمایت عمدۀ روسیه و ایران، بخش عظیمی از ساحات حومۀ دمشق را دوباره تصرف کرده و حملات تهاجمی خود را در جنوب آن کشور شدت بخشیده است. ملل متحد می گوید که این حملات بیش از ۲۷۰ هزار نفر را از منازل شان بیجا ساخته است.

قرار است شورای امنیت ملل متحد روز پنجشنبه (۵ جولای) به درخواست کویت و سویدن، نشست اضطراری پشت در های بسته را، روی حملات تهاجمی و وضعیت رو به وخامت بشری در جنوب غرب سوریه، برگزار کند.

بیجاشدگان سوری از منطقۀ درعا که در اثر حملات حکومت بر شورشیان مخالف اسد منازل شان را ترک کرده اند.
بیجاشدگان سوری از منطقۀ درعا که در اثر حملات حکومت بر شورشیان مخالف اسد منازل شان را ترک کرده اند.

در حال حاضر، حکومت اسد بیش از ۶۱ درصد سوریه را تحت کنترول خود دارد که در مقایسه با سال ۲۰۱۷ به گفتۀ گروه حقوق بشری سوری مستقر در بریتانیا تنها ۱۷ درصد آن کشور در کنترول دمشق بود.

حکومت به رهبری بشارالاسد، شورشیان مخالفش را "دهشت افگنان" خطاب می کند و حملات خود را در منطقۀ درعا در این اواخر شدت داده است.

بیش از ۵.۶ میلیون سوری، به خاطر جنگ هفت ساله در آن کشور، سوریه را ترک کرده اند. وزارت خارجۀ سوریه می گوید که بسیاری از بیجاشدگان داخلی، از قبل به مناطق مسکونی شان برگشته و به همین دلیل از مهاجران بیرون مرزی سوری نیز همین تقاضا را کرده است.

فراخوان عودت مهاجران سوری در حالی صورت می گیرد که بسیاری آنان نمی توانند دوباره به منازل شان برگردند چرا که اماکن و کسب و کار آنان به خاطر بمباران و گلوله باری سلاح سنگین جناح های درگیر، از بین رفته است.

در تازه ترین مورد، اردن و اسراییل سرحدات خود را به روی مهاجران تازه فراری از مناطق جنوب غرب سوریه بسته اند. ملل متحد از آن کشور ها خواست به سوری ها اجازه دهند به آن کشور ها پناه گیرند.

XS
SM
MD
LG