لینک های دسترسی

Breaking News

بمباران اشتباهی قوای سوری تحت حمایت قوای امریکایی


طیارات روسی در حال بمباران مواضع گروۀ دولت اسلامی در اوایل ماۀ فبروری

یک جنرال ارشد امریکایی در عراق میگوید طیارات سوریه و روسیه اشتباهأ اعضای قوای سوری را که توسط قوای ایالات حمایت میشدند، در نزدیکی شهر الباب سوریه بمبارد نموده اند. قوای ایالات متحده فقط چند کیلومتر دور تر از محل بمبارد قرار داشتند.

جنرال ستیفن تونسند قوماندان قوای زمینی ائتلاف علیۀ گروۀ دولت اسلامی روز چهارشنبه در بغداد به خبرنگاران گفت بمباران روز سه شنبه به ائتلاف عربی سوریه، قوایی که در مقابل گروۀ اسلامی در جنوب و شرق الباب میجنگد، تلفاتی وارد آورده است.


وی گفت قوای روسیه وسوریه فکر میکردند که آن منطقه تحت کنترول گروۀ دولت اسلامی بود. اما وزارت دفاع روسیه این مطلب را رد نموده که گویا طیارات روسیه و سوریه بر قوای به حمایت نیرو های ایالات متحده حمله کرده است.

در عین زمان یک هیأت منصفه سازمان ملل متحد روز چهارشنبه گفت انتقال مردم از شرق شهر حلب بعد از ماه ها محاصره و بمباران هوایی توسط قوای روسی و سوری یکی از چندین جرایم جنگی میباشد که توسط آنهاییکه در تلاش کنتزول آن منطقه میباشند، صورت گرفته است.

یافته های هیأت ملل متحد در حالی انتشار می یابد که مذاکرات صلح سوریه به میانجیگری ملل متحد جریان دارد. مخالفین حکومت سوریه خواهان یک حکومت انتقالی میباشند که در آن بشارالاسد رئیس جمهور سوریه شرکت نداشته باشد. حکومت سوریه این تقاضا را رد نموده است.

گزارش: صدای امریکا و اسوشیتد پرس

برگردان: احدعزیززاده

XS
SM
MD
LG