لینک های دسترسی

Breaking News

تیم ملی کرکت افغانستان بنگله‌دیش را شکست داد


رقابت امروزی افغانستان در مقابل بنگله‌دیش - منبع بورد کرکت افغانستان

تیم ملی کرکت افغانستان در سومین و آخرین رقابت بازی ۵۰ اووره، تیم ملی کرکت بنگله‌دیش را با تفاوت هفت وکت شکست داد.

تیم ملی کرکت افغانستان در دو بازی نخست در مقابل بنگله‌دیش شکست خورده بود.

تمیم اقبال، کپتان تیم بنگله‌دیش گفت که این بازی مهمترین رقابت این سلسله‌ٔ از رقابت‌ها بود، اما تیم او باوجود آنکه در آغاز خوب بازی کرده بود، نتوانست برنده شود.

بازیکنان تیم بنگله‌دیش در ۴۷ آوور از میدان حذف شدند و فقط ۱۹۲ دوش داند.

بازیکنان افغان توانستند این هدف را در آوور ۴۱ ام تکمیل کنند و ۱۰ امتیاز ارزشمند را به تیم ملی افغانستان کسب کنند.

رحمان الله گربز در این رقابت به تنهایی ۱۰۶ دوش انجام داد. این سومین بار است که او در چنین رقابت‌ها ۱۰۰ دوش انجام می‌دهد.

راشد خان، ستاره کرکت افغانستان و جهان در این رقابت سه بازیکن تیم حریف را از میدان حذف کرد. همچنان محمد نبی دو و فضل حق فاروقی و عظمت الله عمرزی هر کدام یک بازیکن تیم مقابل را حذف کردند.

این رقابت‌ها بخشی از سوپرلیگ جام جهانی سال ۲۰۲۳ است که ربط مستقیم با جایگاه تیم‌های ملی در فهرست این لیگ و راه‌یابی به جام جهانی دارد.

شمار امتیازات افغانستان در این لیگ به ۷۰ رسیده و در جایگاه چهارم قرار گرفته است، اما این جایگاه به دلیل این که سایر تیم‌ها نیز درگیر رقابت استند، ثابت نیست و نظر به برد و باخت آنان تغییر می‌کند.

از میان ۱۲ تیمی که عضویت کامل شورای بین المللی کرکت را دارد، فقط هشت تیم برتر به جام جهانی بازی های ۵۰ اووره سال ۲۰۲۳ به میزبانی هند به گونهٔ مستقیم راه می‌یابند و متباقی تیم‌ها باید از رقابت‌های راهیابی جایگاه شان را در این جام ثابت کنند.

قرار است تیم ملی افغانستان به تاریخ سوم و چهارم ماه مارچ در دو بازی ۲۰ آووره با بنگله‌دیش رقابت کند.

XS
SM
MD
LG