لینک های دسترسی

Breaking News

جاشوا بویل: طالبان بر همسرم تجاوز جنسی کرده و دخترم را کشتند


جاشوا بویل، فرد کانادایی ای که از اسارت طالبان رها شده، ادعا دارد که افراد شبکۀ حقانی در افغانستان، دختر نوزاد او را کشتند و همسرش را نیز مورد تجاوز جنسی قرار دادند.

بویل این نکات را اواخر روز جمعه، پس از رسیدن به کانادا، در حالی به خبرنگاران گفت که همسر امریکایی و سه طفل اش نیز در کنار او بودند.

جاشوا و همسر حامله اش کیتلان، که پنج سال قبل از سوی طالبان ربوده شده بودند، به روز چهارشنبه نجات داده شدند. مقامات پاکستانی گفتند که نیرو های آن کشور، بر أساس معلومات استخباراتی که امریکا در اختیار شان گذاشتند، توانستند این خانواده را نجات دهند.

جاشوا بویل اختطاف خود و خانواده اش از سوی شبکۀ حقانی در افغانستان را "یک حماقت و شرارت" آن شبکه خواند و افزود که بدتر از آن، اقدام شبکۀ حقانی به تجاوز جنسی بر همسر او و کشتن دختر نوزاد شان بود.

آقای بویل میگوید ربایندگان پس از آن به مثابۀ انتقام به این اعمال دست زدند که او "پیشنهاد های جنایت کارانۀ شبکۀ حقانی" را رد کرد. به اساس گفته های او، تجاوز جنسی بر همسرش "کار یک محافظ نبود، بلکه سرکردۀ محافظین نیز با او بود و تحت نظر ابوهاجر، قوماندان شبکۀ حقانی صورت گرفت".

واکنش ها از افغانستان

مقامات پاکستانی ادعا دارند که خانوادۀ بویل برای چندین سال در افغانستان نگهداری میشد و گویا در ماه اکتوبر سال روان به پاکستان انتقال یافت. اما نهاد های امنیتی افغانستان این ادعا را رد میکنند.

نجیب دانش، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان میگوید این خانواده از همان آوان اختطاف تا رهایی شان، در پاکستان نگهداری میشد. آقای دانش افزود دو استاد پوهنتون امریکایی که در افغانستان ربوده شدند، نیز احتمالاً در پاکستان بوده و حکومت افغانستان از پاکستان میخواهد که به رها ساختن آنان نیز اقدام بکند.

سرپرست دفتر سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان از حکومت پاکستان همچنان خواست تا همانگونه که خانوادۀ بویل را از قید شبکه حقانی رها کرده، عاملان آن را نیز در داخل قلمرو پاکستان دستگیر کند.

اما وحید مژده، تحلیلگر سیاسی افغان که سابقۀ کار با طالبان را دارد، میگوید که بر اساس اطلاعات او، خانوادۀ بویل در نتیجۀ مذاکرات پاکستان با طالبان افغان رها شده و قرار است در بدل آن، پاکستان تعدادی از طالبان زندانی را رها سازد.

جاشوا بویل
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

XS
SM
MD
LG