لینک های دسترسی

Breaking News

درگیری میان گروه داعش و طالبان در جوزجان


در نتیجه این درگیری ها پنج فرد ملکی نیز زخمی شده اند.

مقام‌های محلی در ولایت جوزجان می‌گویند که درگیری میان جنگجویان گروه داعش و طالبان در ولسوالی‌های قوش‌تپه و درزآب ولایت جوزجان، منجر به کشته شدن ده تن و زخمی شدن یازده تن از اعضای این گروه ها و پنج فرد ملکی شده است.

محمد رضا غفوری، سخنگوی والی جوزجان به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت که از سه روز به این‌سو در ولسوالی های قوش‌تپه و درزآب این ولایت درگیری میان اعضای گروه داعش و طالبان جریان دارد.

به گفته آقای غفوری، درگیری پس از آن، میان این دو گروه آغاز شد که برادر والی نام نهاد گروه طالبان برای ولایت سرپل، از سوی جنگجویان گروه داعش، کشته شد.

سخنگوی والی جوزجان، گفت که تا اکنون در نتیجۀ این درگیری ده تن شامل هشت جنگجوی داعش و دو جنگجوی طالبان کشته و ۱۶ تن شامل شش داعشی، پنج طالب و پنج فرد ملکی مجروح شده اند.

به گفته این مقام محلی، افراد ملکی که زخمی شده اند شامل سه مرد و دو خانم اند.

آقای غفوری افزود " دلیل اصلی، کشته شدن برادر والی نام نهاد طالبان برای ولایت سرپل ازسوی داعش بوده و پیوستن ملاغضنفر، سرگروپ مشهور داعش به گروه طالبان، جنگ از قریه خواجه عرب شروع شد".

آقای غفوری، گفت که طالبان مسلح چندین قریه را که در تصرف داعش بود، از آن گروه گرفته اند و اکنون جنگ در مناطق "سردره" جریان دارد.

درهیمن حال، حفیظ الله ندرت، عضو شورای ولایتی جوزجان به رادیو آشنا - ‌صدای امریکا گفت " ساحه چقمه‌چقور که پایگاه داعش بود بدست طالبان افتاده، داعش آمادگی دارد که علیه طالبان بجنگند، طالبان به مرکز ولسوالیخانقاهفرار کرده اند و احتمال دارد که درگیری شدید بین این دو گروه صورت گیرد که منجر به سقوط ولسوالی‌های درزآب و قوش‌تپه جوزجان شود".

به‌گفته باشندگان ولسوالی درزآب و قوش تپه ولایت جوزجان، در حال حاضر درگیری در روستاهای خواجه عرب، آق‌سای و چقمه‌چقور جریان دارد.

به گفته باشندگان این ولسوالی‌ها، جنگجویان طالبان و داعش غذا و امکانات خویش را از مردم به زور به دست می‌آورند.

تاهنوز گروه داعش و طالبان در مورد این درگیری و تلفات جنگجویان شان ابراز نظر نکرده اند.

XS
SM
MD
LG