لینک های دسترسی

Breaking News

درگیری طالبان و داعش در نزدیکی توره بوره


درگیری داعش و طالبان در نزدیکی توره بوره در حالی آغاز شده است که عملیات‌های ضد داعش در سایر نقاط ننگرهار هم اکنون جریان دارد

مقام‌های محلی ولایت ننگرهار گفته اند که جنگجویان داعش در منطقۀ صمدخیل ولسوالی پچیراگام که در نزدیکی توره بوره موقعیت دارد، از روز گذشته بدین‌سو نبرد را با طالبان آغاز کرده اند.

قاری هجرت‌الله، ولسوال پچیراگام به صدای امریکا گفت که جنگجویان داعش برای رسیدن به پناهگاه‌های غار توره بوره، نبرد با طالبان را آغاز کرده اند که هنوز هم جریان دارد.

او افزود که جنگ در منطقۀ سید احمدخیل جریان دارد که در نزدیکی غار مشهور توره بوره موقعیت دارد.

فقیرالله، یکی باشندۀ ولسوالی پچیراگام گفت که از عصر روز گذشته به این طرف جنگ میان افراد گروه طالبان و داعش آغاز شده است که داعش برخی مناطق را از کنترول طالبان خارج کرده اند و اکنون درگیری در منطقه سید احمدخیل جریان دارد.

او افزود که جنگجویان داعش در "اگام تنگی" در جنگ مصروف اند و مقاومت شدید نیز وجود دارد.

به گفتۀ این باشنده محل، غار توره بوره در چند کیلومتری ساحه سید احمدخیل واقع شده است.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، هرچند درگیری میان داعش و طالبان را در ولسوالی پچیراگام رد نکرد؛ اما گفت که اکنون جنگ پایان یافته و وضعیت آرام است.

چند ماه پیش نیز، جنگجویان داعش با نیروهای دولتی و طالبان، نبرد سختی را در ولسوالی پچیراگام به راه انداختند؛ اما در نتیجۀ عملیات نیروهای حکومتی، آن گروه از آن ولسوالی بیرون رانده شد.

اکثر مناطق ولسوالی پچیراگام تحت کنترول طالبان قرار دارد.

بزرگان محلی و قومی ننگرهار نگران اند که اگر داعش توره بوره را بگیرد، جنگجویان آن گروه به سایر ولسوالی‌های آن ولایت، به سادگی رفت و آمد می‌توانند.

توره بوره در دامنۀ کوه سپین‌غر در یک ساحۀ کوهستانی واقع شده است که آن غار برای رفت و آمد به آن سوی خط دیورند نیز راه دارد.

XS
SM
MD
LG