لینک های دسترسی

Breaking News

اسیر شدن هژده تن با سقوط یک هیلیکوپتر در فاریاب


یک هیلیکوپتر نیروهای اردوی ملی به اثر عوارض تخنیکی روز گذشته درفاریاب نشست اضطراری نمود.

سخنگوی وزارت دفاع ملی میگوید که با نشست اضطراری یک هیلیکوپتر درفاریاب سه تن از سرنشینان آن کشته و ۱۸ تن آنها توسط مخالفین مسلح دولت اسیرشدند.

دولت وزیری در مصاحبه با صدای امریکا گفت که این هیلیکوپتر که مربوط یک شرکت شخصی بود بعد از ظهر روز گذشته از مزار شریف طرف فاریاب میرفت وبه دلیل عوارض تخنیکی در ولسوالی پشتونکوت آن ولایت نشست اضطراری نمود.

به گفتۀ وزیری این هیلیکوپتر سپس توسط مخالفین مسلح دولت محاصره گردید که درنتیجه درگیری میان دو طرف دو سرباز اردوی ملی ویک عمله طیاره کشته و۱۸ تن به شمول دو خارجی به دست مخالفین افتادند.

سخنگوی وزارت دفاع ملی در مورد دو فرد خارجی جزییات بیشتر نداد که از کدام کشور اند، اما افزود که ۱۶ اسیر دیگر سربازان اردوی ملی می باشند. او افزود که عملیات آنان در ساحه برای نجات افراد ربوده شده ادامه دارد.

طالبان مسلح با فرستادن نامه یی به رسانه ها ادعا دارند که حوالی ساعت ۴ بعد از ظهر روز گذشته آنها یک چرخبال نیرو های اردوی ملی را درمنطقه تخت بازار ولسوالی خواجه موسی هدف قرار داده اند که درنتیجه آن ۵ تن از سرنشینان چرخبال کشته شده و ۱۵تن را هم اسیر گرفته اند.

درخبرنامه طالبان آمده است که بیشتر سرنشینان این چرخبال لباس نظامی به تن داشتند و چرخبال نیزبعد از سقوط آتش گرفته وکاملا سوخته است

XS
SM
MD
LG