لینک های دسترسی

Breaking News

ادعاهای ضد و نقیضِ تصرف ولسوالی جغتوی غزنی توسط طالبان


مقام‌های محلی ولایت غزنی گفته اند که شب گذشته طالبان در هشت منطقه این ولایت، بر نیروهای امنیتی افغان حمله کردند که در نتیجه آن، به شمول قوماندان قطعه‌خاص پولیس غزنی، شش سرباز کشته شد.

این مقام‎‌ها تائید می‌کنند که در این حمله، بخشی از ساختمان ولسوالی جغتوی ولایت غزنی نیز حریق شده است.

احمدضیا یعقوبی، ولسوال زنه‌خان ولایت غزنی به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت که در اثر کمین مخالفین مسلح بر نیروهای کمکی، شش سرباز افغان به شمول قوماندان قطعه خاص پولیس غزنی کشته شده اند.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی نیز گفت که شب گذشته نیروهای امنیتی افغان، هشت حملۀ تهاجمی طالبان بر ولسوالی‌های واعظ، گیلان، زنه‌خان، جغتو و پوسته‌های مرکز غزنی را دفع کردند.

آقای نوری افزود که در اثر درگیری میان نیروهای افغان و طالبان مسلح، ده مخالف مسلح نیز کشته شده است.

در همین حال، خالقداد اکبری، عضو شورای ولایتی غزنی ادعا می‌کند که ساختمان ولسوالی جغتوی این ولایت، شب گذشته از سوی طالبان تصرف شد و مخالفان مسلح پس از انتقال امکانات آن، این ساختمان را به آتش کشیدند.

اما آقای نوری، سخنگوی والی غزنی این ادعا را رد کرد و گفت که طالبان مسلح با "انداخت سلاح‌های ثقیل" بخشی از ساختمان ولسوالی جغتو را به آتش کشیدند.

هنوز طالبان دراین مورد چیزی نگفته اند.

پیش از این نیز، طالبان مسلح دوبار ولسوالی جغتوی ولایت غزنی را تصرف کرده بودند.

به گفته برخی مقام‌ها، در یک هفتۀ اخیر حملات طالبان بر ولسوالی‌های مختلف ولایت غزنی، افزایش یافته است.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG