لینک های دسترسی

Breaking News

حملات طالبان بر پوسته‌های پولیس محلی در ولسوالی قلعه زال کندز


مقام‌های امنیتی در ولایت کندز می‌گویند که صبح امروز شنبه (۱۹ جوزا) طالبان مسلح بر پوسته‌های امنیتی نیروهای پولیس محلی حمله کردند که منجر به کشته و زخمی شدن ۲۴ سرباز شده است.

انعام الدین رحمانی، قومندان امنیه کندز گفت که جنگجویان طالبان بر پوسته‌های نیروهای پولیس محلی و خیزش مردمی در ولسوالی قلعه زال این ولایت، حمله کردند.

آقای رحمانی افزود که در این حمله طالبان، ۲۴ پولیس کشته و زخمی شده اند؛ اما مشخص نساخت که از این میان چه تعدادی کشته شده اند.

اما نعمت الله تیموری، سخنگوی والی کندز به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که در این رویداد ۱۹ سرباز پولیس محلی کشته شده است.

مقام‌های ولایت کندز، در مورد تلفات طالبان مسلح چیزی نگفتند.

اما یک باشنده ولسوالی قلعه زال، ادعا می‌کند که در حمله صبح امروز طالبان، ۲۴ پولیس محلی کشته شده و چند تن دیگر مجروح شده اند.

ذبیح الله مجاهد، یکی از سخنگویان گروه طالبان با فرستادن پیام به رسانه‌ها، ادعا کرده است که اعضای این گروه، شش پوسته پولیس محلی را تصرف کرده و ۲۵ سرباز پولیس محلی را کشته اند.

در همین حال وزرات دفاع افغانستان می‌گوید که در عملیات‌ تصفیوی نیروهای افغان در مربوطات ولسوالی خواجه غار ولایت تخار، ۱۷ تن از مخالفان مسلح به شمول عبدالله، یکی از قومندانان کلیدی طالبان در این ولسوالی کشته و شش تن آنان مجروح شده اند.

XS
SM
MD
LG