لینک های دسترسی

Breaking News

حملات تهاجمی طالبان برمرکز و چند ولسوالی غزنی عقب زده شد


غزنی از ولایات نا امن افغانستان است که طالبان درشماری از ولسوالی های آن حضور گسترده دارند.

مقامات امنیتی در ولایت غزنی می‌گویند که حملات تهاجمی طالبان مسلح بالای ولسوالی های واغظ، زنه خان، ده یک، محبس غزنی، وپوسته های کمربندی شهر این ولایت عقب زده شد.

جنرال امین الله امرخیل قوماندان امنیه ولایت غزنی دراین باره به رادیو آشنا صدای امریکا که دراین درگیری که از حوالی ساعت ۱۲ شب گذشته ازسوی طالبان مسلحبه منظور سقوط ولسوالی واغظ آغاز شده بود ۲۵ طالبان مسلح به شمول اتباع پاکستانی، کشته شده اند.

جنرال امرخیل گفت" حوالی ساعت ۱۲ شب گذشته حدود چهار تا چهار ونیم صد مخالف دولت بر ولسوالی های واغظ، زنخان، ده یک، محبس غزنی وکمربند های امنیتی شهرغزنی حمله کردند که خوشبختانه نیروهای امنیتی، این حملات را عقب زده وتلفات سنگینی برمخالفین وارد شده است".

جنرال امرخیل می‌گوید که طالبان مسلح، پلان سقوط محبس غزنی و پوسته های کمربندی شهر این ولایت را داشتند اما نیروهای امنیتی، موفقانه پلان آنان را خنثی کردند.

اعضای شورای ولایتی و باشندگان غزنی می‌گویند که درگیری تا کنون در ولسوالی واغظ این ولایت جریان دارد. اما تاکنون از تلفات افراد ملکی از اثر این حملات تهاجمی مخالفین دولت، خبری در دست نیست.

عبدالجامع جامع، عضوشواری ولایتی غزنی دراین باره به صدای امریکا می‌گوید" حملات تهاجمی مخالفین مسلح، توسط نیروهای امنیتی افغان به عقب زده شده اما، جنگ هنوز در ولسوالی واغظ جریان دارد واز تلفات افراد ملکی تا هنوز گزارش نشده است".

تا کنون طالبان دراین مورد به رسانه ها اظهار نظر نکرده اند. قوماندان امنیه غزنی می‌گوید که دراین حملات، پنج نیروی امنیتی افغان زخمی شده ودو تن دیگرشان کشته شده اند.

غزنی از ولایات نا امن افغانستان است که گروه طالبان به شمول مرکزشهر این ولایت درشماری از ولسوالی های آن حضور گسترده دارند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG