لینک های دسترسی

Breaking News

دومین حمله طالبان بر نیروهای افغان در شاه ولی کوت کندهار در یک هفته اخیر


در حملۀ که طالبان اوایل هفته اخیر بالای قرارگاه نیروهای افغان انجام دادند، به هردو طرف تلفات سنگین وارد شد.

درگیری شب گذشته، میان نیروهای امنیتی افغان و جنگجویان طالب در مربوطات ولسوالی شاه ولی کوت ولایت ننگرهار، تلفات سنگین به هر دوطرف وارد کرده است.

مقام‌های امنیتی ولایت کندهار، به صدای امریکا گفت شب گذشته، شماری زیادی از طالبان مسلح بالای قرارگاه نیروهای امنیتی افغان در منطقه زنگیان ولسولی شاولی کوت این ولایت، حمله کردند.

مقام‌های امنیتی ولایت کندهار، افزودند که در نتیجۀ حملات گستردۀ گروه طالبان، ۱۶ سرباز اردوی ملی کشته و ۱۶ تن دیگرشان زخمی شده اند.

ضیا درانی، سخنگوی پولیس ولایت کندهار در صحبت با صدای امریکا، درگیری شب گذشته میان نیروهای افغان و طالبان مسلح را تأئید کرد و گفت که در این درگیری ۲۷ عضو گروه طالبان کشته شدند، که جسد ۲۰ تن آنان هنوز در محل درگیری وجود دارد.

بربنیاد گزارش‌ها، پس از این درگیری طالبان مسلح چهار سرباز اردوی ملی را با خود برده اند.

قاری محمد یوسف، یکی از سخنگویان گروه طالبان با فرستادن یک اعلامیه به رسانه‌ها، گفته است که در این درگیری ۳۵ سرباز، نیروهای افغان را کشته و هشت تن آنان را زنده دستگیر کرده اند.

هم‌چنان گروه طالبان ادعا کرده که در نتیجه این درگیری مسلحانه سه پوستۀ نیروهای افغان را تصرف کرده اند؛ اما مقام‌های امنیتی ولایت کندهار این ادعا را بی اساس می‌خوانند.

گروه طالبان کشته شدن سه عضو این گروه و زخمی شدن هفت تن دیگر آنان را در نتیجۀ این درگیری، تأئید کرده است.

این دومین بار است که گروه طالبان در جریان هفتۀ گذشته بالای قرارگاه‌های نیروهای افغان در مربوطات ولسوالی شاه ولی کوت، حمله می‌کنند.

اوایل هفته گذشته گروه طالبان، بالای قرارگاه نیروهای امنیتی افغان در مربوطات ولسوالی شاه ولی کوت ولایت ننگرهار، حمله کردند که در نتیجه آن ۱۰ سرباز اردوی ملی و ۱۷ طالب مسلح کشته شدند.

XS
SM
MD
LG