لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان به سه ولسوالی هلمند حمله نمودند


طالبان مسلح شب گذشته به سه ولسوالی هلمند حملات شانرا آغازنمودند.

مقامهای امنیتی افغان می گویند که طالبان شب گذشته بر پوسته های نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی های نهرسراج، نادعلی و گرشک هلمند حمله نمودند.

سمونوال ستار خان نورزی قوماندان امنیتی پوسته های شاهراه هلمند-کندهار به صدای امریکا گفت که درگیری در منطقه "شاخ الکوزی" بسیار به شدت ادامه داشته و به گفتۀ وی قرار است نیروهای تازه دم از مرکز ولایت فرستاده شود.

​دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی نیز تحرکات طالبان در برخی از ولسوالی های هلمند را تائید می کند اما می گوید که این حملات نگران کننده نیست. او افزود که هم اکنون دو عملیات نیروهای امنیتی افغان در هلمند برای از بین بردن طالبان مسلح جریان دارد.

طالبان با ارسال پیام تیلفونی گفته اند که در نتیجه این حملات، شماری از نیروهای امنیتی افغان کشته و زخمی شده اند. اما این گروه در مورد کشته و زخمی شدن افراد مربوط به خود شان اظهار نظری نکرده اند.

شاهراه کندهار- هلمند به سبب ادامه این درگیری ها ساعتها به روی ترافیک مسدود شده بود.

از سوی دیگر وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه یی از کشته شدن والی نام نهاد طالبان در ارزگان خبرداد.

درخبرنامه آمده است که والی نام نهاد طالبان درارزگان همراه با رئیس کمیسیون نظامی این گروه و۹ تن دیگر در اثر یک حمله نیروهای امنیتی افغان کشته شده اند.

اما طالبان این اظهارات را رد میکنند.

کشته شدن قوماندان داعش در ننگرهار

طیاره های بدون سرنشین به نیروهای داعش درننگرهار حمله نموده است.

عطا محمد خوژیانی سخنگوی والی ننگرهار گفت که شب گذشته طیاره های بدون سرنشین درمنطقه لنگری ولسوالی هسکی مینه ننگرهار بالای نیروهای داعش حملات هوایی را انجام داده است.

او افزود که دراثر حملات طیاره های بی سرنشین به شمول زرقاوی قوماندان این گروه شش تن دیگر از افراد آنها نیزکشته شده اند.

به گفته خوژیانی،در نتیجه این حملات یک موتر سراچه ویک تعداد اسلحه ومهمات گروه داعش نیز از بین رفته است.

XS
SM
MD
LG