لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان لین برق وارداتی به کابل را قطع کردند


شرکت برشنا می‌گوید که در ساحه درگیری است و هنوز به تیم آنان به ترمیم این پایه اقدام نکرده است.

مقام‌های محلی در ولایت بغلان می‌گویند که شب گذشته، طالبان یک پایه برق وارداتی ازبکستان را در ولسوالی "دوشی" این ولایت انفجار دادند که در نتیجه آن برق بخش‌های از کابل و برخی ولایات دیگر قطع گردیده است.

ذبیح‌الله شجاع، سخنگوی پولیس بغلان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که حوالی ساعت ۲:۴۵ شب گذشته طالبان پایۀ برق وارداتی ازبکستان را در ساحه "تگگ" ولسوالی دوشی، با استفاده از مواد انفجاری، تخریب کردند.

آقای شجاع افزود "تلاش ها برای وصل دوباره آن جریان دارد".

به گفته مقام‌های شرکت برشنا، با تخریب این پایۀ برق، در بخش‌های از کابل، پروان، میدان وردگ و غزنی برق قطع گردیده است.

وحیدالله توحیدی، سخنگوی شرکت برشنا به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که در حال حاضر در ساحه درگیری جریان دارد و تا هنوز برای ترمیم این پایه اقدام نشده است.

او افزود"تا اکنون مشکلات امنیتی وجود دارد، همکاران ما به منطقه فرستاده شده اند، آنجا جنگ است، و منتظرند که برای شان اجازه داده شود و داخل ساحه شوند، پس از آن ما می‌توانیم که به زودی پایه برق را ترمیم کنیم".

آقای توحیدی گفت که در حال حاضر برق کابل، با استفاده از برق حراراتی و تولیدی تأمین می‌شود.

در همین حال سخنگوی پولیس بغلان نیز درگیری را در ساحه تائید کرد و گفت که همزمان با تخریب این پایه برق وارداتی، گروه طالبان در روستای کیله‌گی ولسوالی دوشی در شاهراه کابل – بغلان به نیروهای امنیتی حمله کردند.

آقای شجاع افزود، در این درگیری یک قومندان پولیس ملی که با خانواده‌ش از کابل به سوی پلخمری در حرکت بود، کشته شد.

سخنگوی پولیس بغلان گفت که حمله طالبان به عقب زده شد و در حال حاضر شاهرا کابل - بغلان به روی ترافیک باز گردیده است.

اما ظریف ظریف، عضو شورای ولایتی بغلان به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت که در این درگیری دو تن شامل یک قومندان پولیس، کشته شده است.

تا اکنون طالبان مسؤولیت تخریب پایه برق را به دوش نگرفته اند و در مورد درگیری در شاهراه کابل - بغلان نیز به رسانه‌ها چیزی نگفته اند.

افغانستان از ازبکستان و تاجکستان برق وارد می‌کند که از مسیر ولایت بغلان به پایتخت و بخش‌های دیگر این کشور می‌رسد.

XS
SM
MD
LG