لینک های دسترسی

Breaking News

سقوط دوبارۀ ولسوالی خانشین هلمند


نظامیان افغان حدود یک ماه پیش ولسوالی سرحدی خانشین را از کنترول طالبان خارج کرده بودند.

مقامات امنیتی هلمند می‌گویند که شب گذشته طالبان بر ولسوالی خانشین حملات شدید و گسترده را آغاز کردند که در نتیجه ساعت ۹:۰۰ صبح امروز، نیروهای امنیتی مجبور به ترک مرکز ولسوالی شدند و برای دومین بار این ولسوالی به دست طالبان افتاد.

یک مقام بلندپایه امنیتی هلمند که نخواست نامش گرفته شود، به صدای امریکا، بیرون‌شدن نیروهای امنیتی از مرکز ولسوالی خانشین را تأیید می‌کند؛ اما جزئیات بیشتر نمی‌دهد.

یک مقام امنیتی دیگر این ولایت نیز عقب‌نشینی نیروهای امنیتی را از مرکز این ولسوالی به مرکز نظامی منطقۀ «نرگیت» تأیید می‌کند و می‌گوید که برای تصرف دوبارۀ این ولسوالی به زودی عملیات آغاز می‌گردد.

مقامات امنیتی افغان می‌گویند که در جریان درگیری به هر دو طرف تلفات وارد شده است؛ اما از شمار دقیق آن هنوز معلوماتی در دست نیست.

بر اساس گزارش‌ها، شب گذشته صدها طالب مسلح زیرنام «قطعه سرخ» بالای ولسوالی خانشین عملیات شان را آغاز کردند که در نتیجه صبح امروز این ولسوالی به دست آنان افتاد.

نظامیان افغان حدود یک ماه پیش ولسوالی سرحدی خانشین را از کنترول طالبان خارج کرده بودند.

طالبان در اعلامیه‌ای تصرف ولسوالی خانشین را تأیید می‌کنند و ادعا دارند که شش جسد سربازان افغان در میدان جنگ باقی مانده است.

قاری یوسف احمدی یکی از سخنگویان طالبان با فرستادن پیامی به رسانه‌ها ادعا می‌کند که نظامیان افغان مجبور شده اند که به کندک دشتی عقب‌نشینی کنند.

در پیام طالبان آمده است که ۲۰۰۰ وسایط نظامی سوخته و ۴۰۰۰ وسایط دیگر با دو موتر رنجر به دست آنان افتاده است.

XS
SM
MD
LG