لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان یک قرارگاه اردوی ملی را در ارزگان تصرف کردند


مقام‌های محلی ولایت ارزگان می‌گویند که شب گذشته (۱۲ اسد) طالبان مسلح بر یک قرارگاه نیروهای اردوی ملی در ولسوالی چنارتو این ولایت حمله کردند و این قرارگاه را تصرف کردند.

این مقام‌های محلی می‌افزایند که پس از این حمله، ارتباط ده‌ها سرباز اردوی ملی با فرماندهی این قرارگاه قطع شده است.

اختر محمد، قومندان امنیه ولسوالی چنارتو به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که طالبان مسلح حوالی ساعت ۱:۰۰ شب گذشته بر قرارگاه نیروهای اردوی ملی در این ولسوالی، حمله گروهی کرده و قرارگاه را تصرف کردند.

آقای اختر محمد افزود که این درگیری میان نیروهای افغان و طالبان مسلح تا صبح امروز (۱۳ اسد) ادامه داشت و در حال حاضر نیز طالبان مسلح جنگ را به سمت مرکز ولسوالی، ادامه داده اند.

او گفت "در قرارگاه اردوی ملی حدود ۱۰۰ سرباز مصروف وظیفه بودند، که پس از این حمله، ارتباط ده‌ها سرباز با قومندانی قرارگاه قطع شده است".

برخی از مقام‌های محل به شرط ذکر نشدن نام شان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفتند که شماری از سربازان به طالبان مسلح تسلیم شده اند و شماری از آنان، به مناطق دورتر از محل درگیری رفته اند.

دگرمن یحیی علوی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۵ اتل در صحبت با رادیو آشنا – صدای امریکا، حمله طالبان را به این قرارگاه تائید کرد؛ اما گفت که در مورد سرنوشت و تلفات سربازان مؤظف در این قرارگاه، معلومات را بعدأ با رسانه‌ها شریک خواهند ساخت.

فیض محمد، ولسوال چنارتو به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که درگیری شدید میان دو طرف جریان دارد و در صورتی که نیروهای کمکی به محل اعزام نشوند، احتمال دارد مرکز ولسوالی نیز با تهدید مواجه شود.

آقای فیض محمد افزود که طالبان مسلح، برخی از تأسیسات این ولسوالی را که هنوز به بهره‌برداری سپرده نشده بود، با جاگذاری ماین تخریب کرده اند.

سمونوال محمد معروف احمدزی، قومندان امنیه ارزگان گفت که در این درگیری ۱۱ طالب مسلح را کشته اند و نیروهای افغان تلاش می‌کنند تا منطقه را از وجود مخالفان مسلح تصفیه کنند؛ اما آقای احمدزی در این مورد جزئیات بیشتر نداد.

قاری یوسف احمدی، یکی از سخنگویان طالبان گفته است که اعضای این گروه، قرارگاه نیروهای اردوی ملی را در ولسوالی چنارتو تصرف کرده اند و مقداری زیادی از مهمات، اسلحه و وسایل نظامی نیروهای اردوی ملی را نیز به دست آورده اند.

ولسوالی چنارتو، در شرق ترینکوت مرکز ولایت ارزگان قراردارد و بسیاری از ساحات آن، در جریان دو سال گذشته تحت تصرف مخالفان مسلح حکومت بود.

XS
SM
MD
LG