لینک های دسترسی

Breaking News

دو ولسوالی غزنی به دست طالبان افتاد – شورای ولایتی


شورای ولایتی غزنی می‌گوید که ولسوالی‌های جغتو و ده یک این ولایت، دیشب پس از یک نبرد سنگین به دست طالبان سقوط کرده است؛ اما مقام‌های محلی غزنی می‌گویند که نیروهای امنیتی عقب‌نشینی تاکتیکی کرده اند.

لطیفه اکبری، رئیس شورای ولایتی غزنی به رادیو آشنا - صدای امریکا می‌گوید که بیش از ۲۰ سرباز به شمول فرمانده امنیه ولسوالی ده یک و قوماندان قطعه ریزرف پولیس کشته شده و هردو ولسوالی به دست طالبان سقوط کرده است.

همچنان رئیس شورای ولایتی غزنی، می‌گوید که طالبان ساختمان فرماندهی امنیه ولسوالی ده یک را منفجر ساخته اند.

مقام‌های محلی غزنی تأیید می‌کنند که مخالفین مسلح دیشب به شمول ولسوالی جغتو و ولسوالی ده یک، بر پوسته‌های کمربندی مرکز شهر غزنی حملات تهاجمی را انجام دادند.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی به رادیو آشنا – صدای امریکا می‌گوید "در مجموع مخالفین شب گذشته توانستند داخل فرماندهی ولسوالی جغتو شوند و نیروهای امنیتی از تعمیر ولسوالی جغتو عقب نشینی کردند".

آقای نوری، همچنان تأیید می‌کند که نیروهای امنیتی پس از حملۀ تهاجمی مخالفین، از تعمیر ولسوالی ده یک غزنی نیز عقب‌نشینی کردند.

مقام‌های محلی گفته اند که در این درگیری‌ها به شمول فرماندهان امنیه ولسوالی ده یک و قطعۀ ریزرف، ۱۲ سرباز کشته شده اند؛ اما از تلفات افراد ملکی هنوز اطلاعاتی در دست نیست.

هنوز طالبان در این باره اظهار نظر نکرده اند.

در یک هفتۀ اخیر ولسوالی‌های اجرستان، اندر، ده یک و جغتوی غزنی به صورت دوامدار مورد حملات مخالفین مسلح دولت قرار داشته است.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG