لینک های دسترسی

Breaking News

تلفات جنگجویان طالبان در تخار و هرات


نهادهای امنیتی افغانستان می‌گویند که در ضد حمله و عملیات‌های نظامیان افغان در ولسوالی خواجه غار تخار و ولسوالی اوبۀ هرات ۲۹ جنگجوی طالبان کشته و ۲۲ نفر از افراد وابسته به این گروه زخمی شده اند.

وزارت دفاع افغانستان در اعلامیه‌ای می‌گوید که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان به دنبال حملۀ گروهی طالبان بر بخش‌های از بازار ولسوالی خواجه غار تخار، عملیات‌هایی را دیشب انجام داده و این ولسوالی را از وجود جنگجویان طالبان پاکسازی کرده اند.

اعلامیه وزارت دفاع می‌افزاید: "طى عمليات تصفيوى قطعات کماندو در این ولسوالی ١٩ طالب كشته و ١٢ تن ديگر آنان زخمى شدند".

در رویداد دیگر طالبان دیشب بر روستای گناباد ولسوالی اوبۀ ولایت هرات حملات گروهی را انجام دادند که به گفتۀ مقام‌ها این حملات عقب زده شدند.

جنرال امین‌الله امرخیل، فرمانده پولیس هرات به صدای امریکا می‌گوید که درگیری ده ساعت ادامه یافت و سرانجام جنگجویان طالبان متواری شدند.

آقای امرخیل تایید می‌کند کهدر این درگیری ۲۰ جنگجوی طالبان به شمول پاکستانی‌ها کشته و ده نفر دیگر زخمی شدند. او کشته‌شدن دو پولیس را در این درگیری می‌پذیرد.

طالبان در خصوص درگیری هرات چیزی نگفته اند؛ اما در مورد رویداد تخار گفته اند که هفت پوستۀ امنیتی را در ولسوالی خواجه غار تصرف کرده و تلفاتی را بر نظامیان افغان وارد کرده اند.

XS
SM
MD
LG