لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان شاهراه گردیز – دند پتان را بستند


باشندگان محل می‌گویند این مسیر را طالبان در ساحۀ لندوام ولسوالی میرزکی مسدود کرده اند.

شاهراه گردیز – دند پتان از دو روز به این طرف از سوی گروه طالبان به روی مسافرین مسدود شده است و صدها مسافر که از هر دو طرف آمده اند، در انتظار بازشدن شاهراه به سر می‌برند.

باشندگان محل می‌گویند این مسیر را طالبان در ساحۀ لندوام ولسوالی میرزکی مسدود کرده اند.

از این شاهراه، به شمول ولسوالی سرحدی دند پتان، باشندگان شش ولسوالی به گردیز مرکز پکتیا رفت و آمد می‌کنند که با مسدودشدن این مسیر مردم با مشکلات جدی مواجه شده اند.

محمدحلیم یکی از باشندگان ولسوالی میرزکی به صدای امریکا گفت که طالبان در امتداد این شاهراه پلچک‌ها را منهدم ساخته اند و با بلندگو به مردم اعلام کردند که راه مسدود است.

در همین حال نقیب‌احمد اتل سخنگوی والی پکتیا به صدای امریکا گفت که والی و سایر مقامات امنیتی ولایت برای حل این مشکل به ساحه رفته اند.

او گفت، نیروهای امنیتی راه را باز کرده اند؛ اما طالبان با بم‌گذاری در این مسیر، پلچک‌ها منهدم ساخته اند و موتر نمی‌تواند بگذرد. گفته می‌شود که نیروهای خارجی طالبان را در این مسیر هدف حملات هوایی قرار داده اند.

به گفتۀ اتل این حملات شام گذشته صورت گرفت که در نتیجه نُه طالب مسلح کشته و به شمول دو سرباز اردوی ملی، شماری از افراد طالبان زخمی شده اند.

از سوی دیگر طالبان در این ساحه، حملات راکتی نیز انجام داده اند که بر منازل مسکونی اصابت کرده است و سخنگوی والی پکتیا گفت، در این حملات راکتی چهار ملکی کشته شدند و هفت ملکی دیگر زخم برداشتند.

باشندگان محل نیز حملات راکتی و تلفات ناشی از این حملات را تأیید کرده اند؛ اما در مورد شمار دقیق کشته‌ها و زخمیان چیزی نگفته اند.

طالبان هنوز این خبر را رد یا تأیید نکرده اند.

XS
SM
MD
LG