لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان تقریباً همۀ تصاویر و نمادهای حکومت پیشین را از کابل برداشته اند


طالبان تقریبا همه تصاویر و نماد های حکومت پیشین افغانستان را از کابل برداشته اند و در عوض، بیرق این گروه در سراسر پایتخت کشور نصب شده است

طالبان تقریباً در شش ماه گذشته پس از مسلط شدن دوباره بر افغانستان، همۀ نشانه‌های قابل مشاهدهٔ حکومت پیشین را از کابل پاک کرده اند.

خبرگزاری فرانس‌پرس گزارش داده است که بیرق‌های حکومت پیشین،‌ نقاشی‌های دیواری قهرمانان ملی و یادبودهایی که در حملات طالبان کشته شدند، از بین برده شده اند. در عوض، حال دیوارها با شعارهای "امارت اسلامی" پوشیده شده اند.

در عین حال، مالکان بسیاری از آرایشگاه‌ها در شهر کابل، پوسترهای زنان را که آراسته با آرایش کامل و مدل‌های موی مد روز بوده و زمانی آن را در در و دیوار سالون‌های شان به نمایش گذاشته بودند،‌ حالا برداشته اند.

نمای بیرونی یکی از آریشگاه ها در شهر کابل پس از مسلط شدن گروه طالبان در افغانستان
نمای بیرونی یکی از آریشگاه ها در شهر کابل پس از مسلط شدن گروه طالبان در افغانستان

تصاویر احمد شاه مسعود،‌ فرمانده ضد طالبان نیز در سطح شهر کابل،‌ یا پوشانیده شده و یا هم برداشته شده است.

این فرمانده ضد طالبان دو روز قبل از حملات یازدهم سپتمبر توسط دو انتحاری که خود را روزنامه‌نگار معرفی کرده بودند، در ولسوالی خواجه بهاوالدین ولایت تخار کشته شد و پس از سقوط دورهٔ حاکمیت نخست طالبان، لقب قهرمان ملی برایش داده شد.

پس از سقوط حاکمیت طالبان در اواخر ۲۰۰۱ میلادی، تصاویر احمد شاه مسعود در سراسر شهر کابل نصب شد
پس از سقوط حاکمیت طالبان در اواخر ۲۰۰۱ میلادی، تصاویر احمد شاه مسعود در سراسر شهر کابل نصب شد

علاوه بر آن، شماری اندکی از زنان و دختران در مارکیت‌ها و قهوه خانه دیده می‌شوند. پس از مسلط شدن طالبان، بسیاری‌ها ترس دارند که خانه‌های شان را ترک کنند و شماری هم پس از آنکه وظایف شان را از دست دادند، پولی برای مصرف ندارند.

پس از تاریک شدن هوا،‌ موترها در شهر کابل ناپدید می‌شوند، زیرا پوسته‌های تلاشی طالبان شب هنگام افزایش پیدا می‌کند.

XS
SM
MD
LG