لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان ۱۸سرباز اردوی ملی را در ولسوالی بالابلوک فراه کشتند


یک عضوی شورای ولایتی فراه میگوید که در حمله گروهی طالبان بر یک پوسته امنیتی ۲۰سرباز اردوی ملی کشته شدند.

مقام‌های امنیتی در ولایت فراه تائید می‌کنند که طالبان صبح روز شنبه بر یک پایگاه نظامی اردوی ملی در منطقه "شاخ بالا" در قریه کنسک از مربوطات ولسوالی بالابلوک این ولایت حمله کردند.

دادالله قانع، عضو شورای ولایتی فراه گفت که حوالی ساعت چهار صبح امروز، طالبان به گونۀ گروهی بر یک پایگاه نظامی اردوی ملی حمله کردند که منجر به درگیری میان نیروهای اردوی ملی و جنجگویان طالب شد.

آقای قانع افزود که در این درگیری ۲۰سرباز اردوی ملی کشته و دو سرباز دیگر توسط گروه طالبان اسیر شده اند و از آنان خبری نیست.

به گفته این عضو شورای ولایتی فراه، این قرارگاه نیروهای امنیتی افغان تخریب شده و سلاح و مهمات آن به دست طالبان افتاده است.

اما جنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت که در این حمله گروهی طالبان ۱۸ سرباز اردوی ملی کشته و دو تن دیگر آنان زخمی شده اند.

ولی یک مقام اردوی ملی در ولایت فراه به رادیو آشنا صدای آمریکا گفت که طالبان ۲۰ سرباز اردوی ملی را در این قرارگاه نظامی کشته و شش سرباز دیگر را با خود برده اند.

این مقام اردوی ملی افزود که تا اکنون مشخص نیست که این شش تن از سربازان اردوی ملی با طالبان همکار بوده اند یا از سوی این گروه اسیر گرفته شده اند.

نجیب الله نجیبی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۱۷ ظفر در ولایت هرات گفت که در این درگیری ۱۲ عضو گروه طالبان به شمول دو قوماندان سرشناس آنان کشته شده اند.

گروه طالبان با نشر خبرنامه‌ای ادعا کرده اند که در حمله به قرارگاه نظامی در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه ۲۵ سرباز اردوی ملی را کشته و دو تن آنان را به اسارت گرفته اند.

ولسوالی بالابلوک ولایت فراه یکی از ولسوالی‌های ناامن این ولایت است که طالبان در آن حضور گسترده دارند.

XS
SM
MD
LG