لینک های دسترسی

Breaking News

مقامات: طالبان هشت پولیس را در غزنی کشتند


مقام‌های ولایت غزنی گفته اند که در حملات تهاجمی جنگجویان طالب در مربوطات ولسوالی قره باغ ۱۰ تن شامل دو فرد ملکی کشته و ۱۰ تن شامل سه فرد ملکی مجروح شدند.

صاحب خان الهام، ولسوال قره باغ ولایت غزنی گفت که حوالی ساعت ۲:۰۰ شب گذشته، تعدادی از جنگجویان طالب به گونۀ گروهی بر مرکز این ولسوالی و پوسته‌های کمربندی آن حمله کردند و درگیری تا صبح امروز (جمعه، ۱ اسد) ادامه داشت.

آقای الهام افزود " دراین حملات ۸ سرباز پولیس ملی شهید و۷ سرباز دیگر زخمی شده اند".

به گفته آقای الهام، در نتیجه این حملات مخالفین مسلح دولت در این ولسوالی، دو فرد ملکی نیز کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

در همین حال عارف نوری، سخنگوی والی غزنی به رادیوآشنا- صدای امریکا گفت که نیروهای کمکی به ساحه اعزام شده و عملیات تصفیوی در مربوطات ولسوالی قره باغ جریان دارد.

آقای نوری افزود "صبح امروز حملات مخالفین مسلح در ولسوالی قره باغ از چهار طرف ولسوالی عقب زده شده است و هم اکنون عملیات تصفیوی نیز جریان دارد".

آقای نوری ادعا کرد که دراین درگیری‌ها ۱۷ طالب مسلح نیز کشته شده اند؛ اما گروه طالبان تا کنون دراین باره به رسانه‌ها چیزی نگفته است.

در همین حال، برخی از مقام‌ها تائید می‌کنند که به دلیل مشکلات مخابراتی، آمار دقیق تلفات نیروهای افغان و افراد ملکی تا هنوز روشن نیست.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG