لینک های دسترسی

Breaking News

چهار گروگان توسط افراد مسلح درغزنی به قتل رسیدند


ولایت غزنی یکی از ناامنترین ولایت در مرکز افغانستان بشمار میرود

مسئولین محلی درولایت غزنی می گویند که یک انجنیر وسه فرد ملکی که سه روز قبل دراین ولایت، به گروگان گرفته شده بود توسط افراد طالبان دراین ولایت به قتل رسیده اند.

این چهار نفر درساحه نوروزی ولرمه درنزدیکی ولسوالی مقر ولایت غزنی توسط افراد مسلح ربوده شده بود. مسئولین می گویند که مخالفین درابتدا وعده رهایی این افراد را داده بود اما امصبح اجساد این چهار نفر را به مردم محل تحویل داده اند.

محمد علی احمدی معاون والی غزنی دراین باره به رادیو آشنا صدای امریکا گفت:" هویت یکی از این افراد شناسایی شده که یکی از انجنیران وزارت داخله بوده وسه فرد دیگر موتروان بودند که سه روز پیش در این ولایت ربوده شده بودند وامروز اجساد شان درساحه نوروزی ولرمه درکنار سرک یافت شد".

این چهارنفر سه روزپیش درساحه قیاغ ولسوالی جیغتو ولایت غزنی، زمانی که ازطرف جاغوری به مرکز این ولایت، درحرکت بودند توسط افراد مسلح به گروگان گرفته شده بود.

آقای احمدی می گوید که این افراد درساحه نورزی توسط مخالفین مسلح، به قتل رسیده اند. به گفته ای مسئولین متنفذین ولسوالی های جاغوری ومقر درتلاش رهایی افراد ربوده شده بودند که اجساد آنان امصبح ازکنار سرک دریافت شد.

ساحات لرمه ونورزی دربین ولسوالی های جاغوری و مقر ولایت غزنی موقعیت دارد. این ساحات از کنترول دولت خارج بوده وطالبان مسلح درآنجا حضور گسترده دارند.

سه ماه قبل نیز چهار غیرنظامی که شامل دو زن یک موتروان و یک کودک بودند در ولسوالی گلان ولایت غزنی ربوده شده اند که تا کنون سرنوشت آنان معلوم نیست.

معاون والی غزنی گفت که براساس راپور های آنان، یکی از این افراد انجنیر مربوط به وزارت داخله وسه فرد دیگر موتروان بوده اند. هیچ گروهی تا کنون مسئولیت این حادثه را بر عهده نگرفته اند.

مسئولین شفاخانه ملکی غزنی نیز گفته اند که پولیس اجساد چهار نفر را صبح امروز دراین شفاخانه منتقل کرده است. مسئولین غزنی می گویند که درطی یک سال اخیر حدود 13 غیرنظامی دراین مسیر کشته شده اند.

غزنی ازولایات نا امن درمرکز کشور است. طالبان مسلح درشماری از ساحات این ولایت حضور گسترده دارند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG