لینک های دسترسی

Breaking News

حمله گروهی طالبان مسلح بر مرکز ولسوالی وانت وایگل نورستان


ولسوالی وانت وایگل، در ۱۵ سال گذشته سه بار از سوی طالبان مسلح تصرف شده؛ اما دوباره از سوی نیروهای افغان بازپس گرفته شده است.

مقامات محلی در ولایت نورستان، می‌گویند صد‌ها طالب مسلح، حوالی ساعت ۸ صبح امروز بر مرکز ولسوالی وانت وایگل این ولایت، حمله کردند که از صبح به این‌سو جنگ شدید میان نیروهای افغان و طالبان مسلح جریان دارد.

رحمت الله رحمت، ولسوال وانت وایگل در صحبت با رادیو آشنا صدای امریکا، گفت صدها طالب مسلح از هفت ولسوالی کنر و نورستان یکجا شده و به این ولسوالی حمله کرده اند.

ولسوال وانت وایگل، گفت هنوز در مورد تلفات جزییات ندارند.

به گفته این مقام محلی،در ساختمان ولسوالی و پوسته‌های همجوار آن میان نیروهای افغان و طالبان مسلج جنگ جریان دارد و با بسیار مناطق ارتباط قطع شده است؛ اما آقای رحمت، افزود که نیروهای حمایتی به محل رسیده اند.

از سوی هم، یکی از باشندگان محل، گفت طالبان از کنر به ولسوالی وانت وایگل آمده اند و هدف شان از حمله بالای پوسته‌های مسیر راه مسدود کردن مسیر کنر – وانت وایگل است.

تا اکنون گروه طالبان در مورد این درگیری به رسانه‌ها چیزی نگفته اند.

ولسوالی وانت وایگل، در ۱۵ سال گذشته سه بار از سوی طالبان مسلح تصرف شده؛ اما دوباره از سوی نیروهای افغان بازپس گرفته شده است.

تداوم درگیری جانی‌خیل

مقامات محلی در ولایت پکتیا، می‌گویند در جنگ میان مخالفان مسلح و نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی جانی‌خیل این ولایت، که امروز نیز ادامه دارد، تا حال ۳۰ جنگجوی طالب و پنج تن از سربازان نیروهای افغان، کشته شدند.

به گفته این مقامات شماری دیگر از نیروهای دوطرف نیز زخمی شده اند.

سردار ولی تبسم، سخنگوی والی پکتیا در صحبت با رادیو آشنا – صدای امریکا، گفت نیروهای کمکی به محل رسیده و با طالبان در حال جنگ اند.

در همین حال طالبان گفته اند که ولسوالی جانی‌خیل را تصرف کرده اند و ۱۹ تن از نیروهای افغان را کشته و ۱۶ تن دیگرشان را اسیر گرفته اند.

این گروه ادعا کرده که شماری از مهمات و وسایل جنگی نیز به دست آنان افتاده است.

اما مقامات حکومتی افغانستان، این ادعای طالبان را تائید نمی‌کنند.

XS
SM
MD
LG