لینک های دسترسی

Breaking News

طالب زندانی در زابل چهار پولیس را کشت


مقام‌های ولایت زابل گفته اند که یک زندانی طالب در محبس ولسوالی شهر صفای این ولایت، شام یکشنبه (یک میزان) در جریان ادای نماز شام، اسلحه یک پولیس را گرفته و بر سربازان تیراندازی کرده است.

سمونوال محمد مصطفی مایار، فرمانده امنیه ولایت زابل به صدای امریکا گفت که در اثر گلوله باری این مهاجم چهار منسوب پولیس کشته و سه نفر دیگر زخمی می شود.

آقای مایار گفت "زمانیکه قوای کمکی پولیس به سمت ولسوالی شهر صفا حرکت می‌کند در مسیر راه با کمین دشمن و ماین تعبیه شدۀ دشمن برخورد کرده و چهار منسوب پولیس در این رویداد کشته می‌شود."

یک مقام دیگر امنیتی زابل به صدای امریکا گفت که این فرد مهاجم پس از کشتن منسوبان پولیس به انبار مهمات که در عین ساختمان قرار دارد، وارد شده و با استفاده از اسلحه و مهمات پولیس برای چندین ساعت با قوای افغان جنگ می‌کند.

آقای مایار گفت که درگیری که ساعت هشت شام یکشنبه آغاز شده بود، ساعت یک پس از چاشت دوشنبه پایان یافت. اما به گفتۀ وی مهاجم انبار مهمات پولیس را انفجار داده است که در اثر آن ساختمان قوماندانی امنیۀ ولسوالی به کلی تخریب شده است.

مقام‌های پولیس زابل گفته اند که این عضو گروه طالبان در ولایت کندهار بازداشت شده بود و چهار روز قبل برای تحقیقات به این ولسوالی انتقال داده شد. اما قوماندان امنیۀ ولایت زابل گفت که تا هنوز هویت کامل این فرد شناسایی نشده بود که آیا مربوط گروه طالبان بود یا گروه دهشت افگن دیگر.

ولسوالی شهر صفای ولایت زابل از ولسوالی‌های نسبتأ امن این ولایت خوانده می‌شود که هم مرز با ولایت کندهار است.

تلفات طالبان در وردک

جنرال ویس صمیمی، فرمانده امنیه ولایت میدان وردک گفت که شب گذشته نیروهای امنیتی افغان بر یک زندان طالبان در ولسوالی جغتوی این ولایت حمله کرده و ۸ زندانی را از این محبس، آزاد کرده اند.

جنرال صمیمی به صدای امریکا گفت که نیروهای افغان در این عملیات، ۴۰ طالب را به شمول قاری سید رحیم، ولسوال نام نهاد طالبان برای جغتوی میدان وردک، ملا عبدالرحمان و مسلم از فرماندهان مشهور طالبان را کشته اند.

آقای صمیمی گفت "هشت نفر به شمول سربازان اردو، کماندو و افراد ملکی از این زندان طالبان آزاد شدند".

به گفته مقام‌های ولایت میدان وردگ، در حال حاضر نیز عملیات جریان دارد وممکن است تلفات مخالفین دولت افزایش یابد.

عبدالرحمن منگل، سخنگوی والی میدان وردک، تعداد افزاد آزاد شده از زندان طالبان را در این عملیات، ۲۰ تن می‌خواند.

ولسوالی جغتو، از ولسوالی‌های دور دست ولایت میدان وردک است و طالبان در این ولسوالی حضور گسترده دارند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG