لینک های دسترسی

Breaking News

خلیلی: هیچ تماس و گفتگوی مستقیم با طالبان صورت نگرفته است


محمد کریم خلیلی، رئیس شورای عالی صلح افغانستان، گزارش‌های نشر شده در مورد مذاکرات میان نماینده‌های حکومت افغانستان و گروه طالبان را رد می‌کند.

آقای خلیلی روز شنبه (۷ میزان) در یک کنفرانس گفت که گزارش‌های نشر شده در مورد مذاکرات میان دولت افغانستان و طالبان شایعه است.

او افزود "تا هنوز هیچ گونه گفتگوهای رسمی و مستقیم بین دولت و طالبان، بین شورای عالی صلح و طالبان صورت نگرفته، هرآنچه که است در سطح شایعات است، کسی جلو بازار شایعه را گرفته نمی‌تواند".

گروه طالبان نیز با نشر اعلامیه ای گفتگو با هیات حکومت افغانستان را رد کرده است.

این در حالیست که روز جمعه(۶ میزان) خبرگزاری رویترز گزارشی را در مورد دیدار مقام‌های افغان با نمایندگان طالبان به نشر رسانید.

خبرگزاری رویترز به نقل از سه مقام طالبان نوشته که نمایندگان حکومت افغانستان و طالبان در هفته گذشته در عربستان سعودی دیدار کردند و روی انتخابات پارلمانی و تبادله زندانیان گفتگو کرده اند.

آقای خلیلی گفت که حکومت و شورای عالی صلح افغانستان تلاش می‌کند تا با تحریک طالبان به تماس شوند تا مذاکرات مستقیم میان دو طرف آغاز گردد.

این مقام شورای عالی صلح افغانستان گفت که برای آغاز گفتگوها، زمینه‌های وجود دارد و امیدوارند که "سرانجام" مذاکرات مستقیم آغاز گردد.

آقای خلیلی دیدار هیأت علمای افغانستان و پاکستان را در اسلام آباد "موفقیت" خواند.

هیأت هفت نفری علمای افغانستان روز جمعه (۶ میزان) به پاکستان سفر کردند تا در مورد چگونگی برگزاری و تاریخ مشخص نشست دوجانبه علمای افغانستان و پاکستان صحبت کنند.

XS
SM
MD
LG