لینک های دسترسی

Breaking News

۸ قاچاقبر و دو تن دیگر از زندان میدان‌وردک فرار کرده اند


مقامات محلی ولایت میدان وردک می‌گویند که دو شب قبل ده زندانی با استفاده از تاریکی شب از زندان ولایت میدان‌وردک فرار کرده اند.

عبدالرحمن منگل، سخنگوی والی میدان وردک با تأیید این خبر به رادیو آشنا_صدای امریکا می‌گوید، هشت تن از این زندانیان فراری قاچاقبران مواد مخدر بودند و دو تن دیگر شان زندانی سیاسی که با استفاده از تاریکی شب موفق به فرار شده اند.

آقای منگل، می‌افزاید "تا کنون معلوم نیست که این زندانیان چگونه موفق به فرار شده اند و به خاطر بررسی این موضوع یک هیأت از کابل آمده وهمچنان هیأتی از سوی اداره مقام ولایت غزنی نیز توظیف شده اند تا قضیه فرار این زندانیان روشن شود".

زندان ولایت میدان وردک در جنوب غرب مرکز شهر این ولایت قرار دارد که در حدود ۵۰۰ تن به جرایم مختلف جنایی، قاچاق مواد مخدر و دست داشتن در ناامنی‌ها در آنجا زندانی اند.

شریف‌الله هوتک، عضو شورای ولایتی میدان وردک می‌گوید که تعمیر زندان میدان وردک معیاری است و هیچ زمینۀ فرار زندانیان وجود ندارد.

اما او می‌افزاید، ممکن دست‌هایی در پشت فرار این زندانیان نهفته باشد و ده زندانی به همکاری افراد داخل زندان فرار کرده باشند.

این عضو شورای ولایتی میدان وردک می‌گوید، برعلاوۀ زندانیان موجود در این زندان، اخیرأ ده‌ها زندانی پل چرخی نیز در آنجا منتقل شده اند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG