لینک های دسترسی

Breaking News

تبادله اتهامات کارشکنی میان شاروال و والی هرات


محی الدین نوری، سخنگوی والی هرات

اختلافات میان والی و شاروال ولایت هرات باعث شده تا شماری از پروژه های انکشافی این ولایت بلاتکلیف بماند.
این مسئله اخیراً با اعتراض شماری از باشنده گان ولایت هرات نیز همراه شده است.

اختلافات بین والی و شاروال هرات مربوط به یک پروژه ۴۰ کیلومتری سرک سازی به ارزش ۱۵ میلیون دالر امریکایی میباشد.

سلیم تره کی، شاروال هرات، والی هرات، داوود صبا، را به سنگ اندازی در کارهای شاروالی متهم میکند. "شاروالی هرات از آغاز سال ۱۳۹۱ متاسفانه با اقدامات سیاسی روبرو است. رئیس اداره مستقل ارگان های محل هدایت میدهد که جهت بازرسی پروژه، شاروال هرات مکلفیت دارد که پروژه را گرفته و به اسرع وقت به تدارکات دولت در کابل برساند. اما جناب والی صاحب هیچ توجه به شاروالی ندارد و نه تایید نه رد جواب داده است."

آقای تره کی میگوید که عدم همکاری والی باعث شده تا شاروالی هرات امسال به ناکام ترین اداره در سطح افغانستان، مبدل شود.

شاروال هرات میگوید برای رفع این مشکلات حاضر است از سمتش استعفا دهد، یا در مناظره ای تلویزیونی با والی هرات به این موضوع شفافیت ببخشد.

رد اتهامات

محی الدین نوری، یک سخنگوی والی هرات، با رد اتهامات شاروال گفت که تعویق در تطبیق پروژه ها به دلیل موجودیت مشکلات قانونی و خلاها در قراردادها بوده است.

"قراردادها باید براساس قانون تدارکات جمهوری اسلامی افغانستان صورت بگیرد، به کمیته تدارکات داده شود، مشکلات تخنیکی حل شود تا پول مردم هدر نرود."

اختلافات بین والی و شاروال هرات در حالی بالا گرفته که تنها ۱۵ روز از سال مالی برای تطبیق پروژه های شاروالی باقی مانده است. در صورت عملی نشدن قراردادها پول های تخصیص شده باید به خزانه دولت مسترد گردد.
XS
SM
MD
LG