لینک های دسترسی

Breaking News

لاری های بدون راننده در امریکا آزمایش خواهد شد


شرکت تولید موتر های برقی ایالات متحده موسوم به تِسلا(Tesla) اعلام کرده است که به زودی لاری های برقی خود را که بدون راننده رانندگی می کند، آزمایش خواهد کرد.

به گفتۀ این شرکت تولید موتر های برقی، این نوع لاری برقی که خود رانندگی می کند، قادر خواهد بود در کاروان هایی رانندگی کند که توسط یک موتر رهبری می شود.

بر اساس گزارش ها، این شرکت با ادارۀ موتر ایالت نوادا در تماس است تا در صورت امکان، این لاری ها را در جاده های آن ایالت آزمایش کند.

الون ماسک، بنیانگذار شرکت تِسلا در اوایل ۲۰۱۷ اعلام کرد که از نوع جدید لاری های آن شرکت در ماه سپتمبر سال جاری، رونمایی خواهد کرد، اما در آن زمان از پلان اش مبنی بر اینکه نوع جدید لاری های این شرکت بدون راننده خواهد بود، چیزی بیان نکرد.

لاری های طولانی که بین شاهرای ایالت های مختلف امریکا سفر می کنند، معمولاً به سرعت ثابت در حرکت می باشند. در مسیر شاهراه ها، لاری ها در اکثر حالات با مقاطع بر نمی خورد که یا هم اندکی با مقاطع های بر خورند. نبود و یا شمار اندک مقاطع در مسیر شاهراه ها موجب شده این شرکت تولید موتر های برقی در قسمت تولید لاری های بدون راننده، به آسانی به هدف خود برسد.

چندین شرکت بزرگ تولید موتر مثل Volvo ،Mercedes و شرکت های سیلیکون ولی یا Silicon Valley تلاش کرده اند تا با استفاده از تکنالوژی، لاری های بدون راننده تولید کنند.

با وجود پیشرفت در قسمت تولید موتر و لاری های بدون راننده، شرکت های تولید موتر با یک مشکل و محدویت جدی دست و پنجه نرم می کنند— محدودیت دوام چارچ بطری این موتر ها.

XS
SM
MD
LG