لینک های دسترسی

Breaking News

کاروان صلح هلمند در مقابل دفتر یوناما تحصن کرد


اعضای کاروان صلح هلمند در مقابل سفارت‌های امریکا، ایران، پاکستان و هندوستان نیز تحصن خواهند کرد

اعضای کاروان صلح هلمند، پس از آنکه طالبان به پیشنهادات آنان پاسخ مثبت نداد؛ در گام بعدی روز یکشنبه (۳ سرطان) در مقابل دفتر هیأت معاونت سیاسی سازمان ملل متحد در افغانستان، تحصن کردند.

بسم‌الله وطن‌دوست، سخنگوی این کاروان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که تحصن شان را برای سه روز در مقابل دفتر یوناما، ادامه خواهند داد.

او افزود: "از آنها خواهیم پرسید که در سال ۱۹۴۵ این نهاد شما برای چه ایجاد شد؟ دیگر این که آنها در بخش تأمین امنیت و ثبات در ۱۷ سال در افغانستان چه کار کرده اند؟ این پرسش‌هایی است که به آنها راجع است و مجبور اند که به مردم خود پاسخ بدهند".

آقای وطن‌دوست، گفت که پس از آن در مقابل سفارت‌های امریکا، ایران، پاکستان و هندوستان نیز تحصن خواهند کرد.

اعضای این کاروان به دنبال این که روز گذشته طالبان پیشنهادات شان را رد کردند، به تحصن در مقابل نمایندگی‌های سیاسی برخی کشورها تصمیم گرفتند.

آتش‌بس فوری، انتخاب یک مرکز برای گفتگوهای صلح، تشکیل حکومت توسط جوانب دخیل و زمان‌بندی خروج نیروهای خارجی، در پیشنهادات کاروان صلح هلمند شامل بود.

این کاروان صلح به ابتکار هفت جوان هلمندی در لشکرگاه به منظور بلندکردن صدای صلح ایجاد شد و سپس ده‌ها تن دیگر به این حرکت پیوستند.

اعضای این کاروان در ۲۳ ماه ثور از لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند، به سوی کابل پیاده حرکت کردند که هفتۀ گذشته به پایتخت رسیدند.

XS
SM
MD
LG