لینک های دسترسی

Breaking News

جسد پولیس پاکستانی به سران قومی خیبر پشتونخواه سپرده شد


جسد افسر پولیس پاکستانی که روز گذشته در مربوطات ولسوالی مومنددره یافت شده بود؛ روز پنجشنبه (۲۴ عقرب) به طور رسمی به سران قومی خیبر پشتونخواه سپرده شد.

حیات‌الله حیات، والی ننگرهار گفت که طاهر داور در آن سوی خط دیورند کشته شده و سپس پیکر وی در مربوطات مومندره ننگرهار انتقال یافته بود.

او گفت که بعد از معاینات عدلی و طبی، جسد وی را سران قومی ننگرهار در تورخم به سران قومی پشتون مقیم در خیبر پشتونخواه تسلیم کردند.

والی ننگرهار افزود که در همکاری با مقامات پاکستانی تلاش دارند تا انگیزۀ قتل را معلوم‌ و عاملان این رویداد شناسایی کنند.

فریدون خان مومند، عضو ولسی جرگه افغانستان و یکی از سران قومی ننگرهار، امروز در مراسم فاتحۀ این افسر پاکستانی گفت که طاهر داور از محل وظیفه‌اش در شهر اسلام آباد ربوده شده و بعداً جسد وی را به منطقه ناامن ولسوال دره نور منتقل شده است.

او ادعا کرد که طاهر داور، توسط نظامیان پاکستانی نخست شکنجه شده و بعداً به قتل رسیده شده است.

امروز ده‌ها تن از سران قومی ننگرهار مراسم فاتحه طاهر داور را در شهر جلال آباد برگزار کردند و از دولت افغانستان خواستند که تحقیقات جدی را در مورد انتقال جسد این افسر پاکستانی به خاک افغانستان انجام دهد.

طاهر داور یکی از افسران پشتون پولیس پاکستان بود که در حمایت از تحریک پشتون‌ها متهم شده بود و در جسد وی نشانه‌های شکنجه مشهود بود.

مقامات دولتی در ننګرهار به روز نخست یافت‌شدن جسد طاهر داور را در مربوطات این ولایت تأیید نمی‌کردند؛ ولی امروز در مراسم فاتحه خوانی و تسلیمی آن به سران خیبر پشتونخواه، اکثر مقامات ملکی و نظامی حضور داشتند.

XS
SM
MD
LG