لینک های دسترسی

Breaking News

'طالبان یک عضو حرکت مردمی صلح را ۹ روز شکنجه کرده اند'


حرکت مردمی صلح ادعا دارد که طالبان، سید رحیم امید، یک عضو این حرکت را ۹ روز در هلمند زندانی و او را شکنجه کرده اند.

بسم‌الله وطن‌دوست، سخنگوی حرکت مردمی صلح گفت که طالبان سید رحیم را تهدید کرده اند که اگر با این جنبش بار دیگر بپیوندد، کشته خواهد شد.

او افزود: "به آقای امید گفته شده که این موضوع را پنهان نگهدارد، از ساحه کوچ کند، اگر سرپیچی کند، او و سایر اعضای خانواده‌اش به قتل خواهند رسید."

به گفتۀ وطن‌دوست، این بار نخست نیست که طالبان با اعضای حرکت مردمی صلح "برخورد نادرست و خشونت‌آمیز" می‌کند.

سخنگوی حرکت مردمی صلح ادعا کرد که پیش از این نیز، اعضای این جنبش در پکتیا، هلمند، غزنی، زابل و شماری از ولایت‌های دیگر تهدید شده اند.

او گفت: "اعضای حرکت مردمی صلح به این دلیل شکنجۀ طالبان را تحمل کرده اند که خدا نخواسته به روند جاری مذاکرات صلح آسیب نرسد؛ اما این موضوع به این دلیل رسانه‌یی می‌شود که بالاتر از تحمل شده است."

سید رحیم امید که باشندۀ چانجیر ولایت هلمند است، با ضمانت از قید طالبان آزاد شده و پس از تداوی با حرکت مردمی صلح یکجا شده است.

او گفت که به دلیل عضویت حرکت مردمی صلح از خانه‌اش ربوده شد: "مرا بسیار زدند و این را هم گفتند که دوباره به حرکت مردمی صلح نپیوندم."

طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته اند.

حرکت مردمی صلح سال گذشته به منظور رساندن پیام صلح به مردم در هلمند به فعالیت آغاز کرد و اعضای این حرکت، به شمول کابل، به شماری از ولایات افغانستان با پای پیاده سفر کرده اند.

XS
SM
MD
LG